POST SCRIPTUM (24): Fénixové Eagles Of Death Metal znovu povstali v Paříži. V Praze povstane Justin Bieber

Vydáno 10.12.2015 | autor: Simona Knotková

Eagles Of Death Metal se vrátili do Paříže, kde vystoupili v rámci koncertu U2. Na Prahu se pro změnu jedno velké vystoupení řítí - v listopadu přijede Justin Bieber. Z čehož opět mají žně facebookoví vtipálci.

POST SCRIPTUM (24): Fénixové Eagles Of Death Metal znovu povstali v Paříži. V Praze povstane Justin Bieber Eagles Of Death Metal znovu v Paříži

KONCERT JUSTINA BIEBERA A ROZMACH AMATÉRSKÉ METEOROLOGIE U NÁS

Rok 2016 je teprve před svými branami, ale už teď víme, že pro tuzemského posluchače bude koncertně skutečně nabitý. Vyznavači indie kytar už hledají denim na letošní senzaci Wolf Alice, popíkaři odpočítávají dny do lednového vystoupení Ellie Goulding, věční rozervanci ořezávají šminky na The Cure. A všichni se poté potkají na koncertu Justina Biebera. Ještě řekněte, že vy se tam snad nechystáte!

Justin Bieber poprvé v Praze: Idol dívčích srdcí přiveze úspěšné album Purpose

Třebaže listopadová show jednadvacetiletého zpěváka byla ohlášena teprve včera, stránka události na Facebooku už nyní žije. Klasickým humorem české sociální sítě. "Dobrý den. Chci se zeptat... výběr termínu konání na Mezinárodní den menstruace je čistě náhodný?" (Riči Wagner) "Takže jak to tak vypadá, tak ani příští rok si nezalyžuji..." (Robin Švarc) "Doporučuji si vzít pláštěnku, bude tam hodně vlhko." (Filip Salamon) "Dobrý den, bylo by možné zařídit, aby byl předskokanem Honza Nedvěd? Slyšel jsem, že má o Justina mimořádný zájem. Děkuji." (Michal Zlatkovský) - to jsou jen některé z množství příspěvků.

Jako dobrý. Dá se nad tím zasmát. Jen nevím, jestli už není lehce mimo utahovat si z Biebera i v roce 2015.

EAGLES OF DEATH METAL ZNOVU NA SCÉNĚ

V neděli to bude měsíc od teroristického útoku na pařížský klub Bataclan. Je to jen několik dnů, co kapela z osudného večera, Eagles Of Death Metal, poskytla svůj první rozhovor od celého incidentu. Na videu, které zveřejnil server Vice, muzikanti těžko hledají slova a cloumají jimi emoce. "Nemůžeme se dočkat, až se vrátíme do Paříže," nechává se v něm také slyšet Jesse Hughes. "Nic jiného nám ani nezbývá," přizvukuje mu Josh Homme. A přesně tak to nejspíš cítil i každý divák, který jejich coming outu přihlížel.

Dozvuky z Paříže: Eagles Of Death Metal poprvé promluvili na kameru. Do Bataclanu se vrátí

Dost dobře si dokážu představit, co se muselo muzikantům honit hlavou. Nešlo tu o strach, že by se snad podobný útok mohl opakovat. Eagles Of Death Metal se jednoznačně museli vrátit do francouzské metropole, aby vůbec mohli jako lidé dál fungovat. Museli z pódia odejít regulérně, museli dokončit svou show. Devadesáti mrtvým to životy sice už nemělo vrátit, ale nebyla skutečně jiná možnost. Jaká úleva pro kapelu, její fanoušky, celý hudební svět byl tedy pondělní den, kdy se tak stalo.

Nejednalo se zatím o jejich plnohodnotný koncert, ale to pro tu chvíli vůbec nebylo podstatné. Jako překvapivého hosta si je na stage AccorHotels Areny pozvali U2"Před třemi týdny jim ukradli pódium a dnes bychom jim rádi nabídli to naše," uvedl rockery Bono. Hughes v bílém obleku k publiku mimo jiné řekl: "Paříži, milujeme tě a nikdy se nevzdáme rock'n'rollu!" Společně s Bonem si zazpíval People Have The Power od Patti Smith, kapela poté přidala svou vlastní I Love You All The Time. Během večera byly na velké obrazovce projektovány také tváře obětí.

Eagles Of Death Metal se po teroru vrátili do Paříže, na pódium je pozvali U2

V prohlášení na Facebooku Eagles Of Death Metal po show napsali: "Rádi bychom věnovali naše srdečná díky bratrům z U2. Připomněli nám, že mizerové si nikdy nedávají den volna, a proto nemůžeme ani my rockeři... a nikdy nebudeme. Jsme U2 neuvěřitelně vděční, že nám pomohli vrátit se tak rychle do Paříže a sdílet léčivou sílu rock'n'rollu s tolika krásnými lidmi tohoto úžasného města."

text: Simona Knotková

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít