Slayer zahrají naposledy v Praze. S rozlučkovým turné přijedou v červnu

Vydáno 03.12.2018 | autor: redakce

Slayer, kteří patří do takzvané velké čtyřky thrash metalu, se přijedou rozloučit s českými fanoušky. Americká skupina začátkem roku oznámila, že nadcházející turné bude její poslední. V rámci Final World Tour zahraje 25. června v pražské Tipsport aréně. 

Slayer zahrají naposledy v Praze. S rozlučkovým turné přijedou v červnu Slayer zahrají naposledy v Praze. S rozlučkovým turné přijedou v červnu

Na úplném začátku, kde neexistují žádné plány, žádné cesty ani žádné hranice, Slayer napadli svět se svým novým hybridem z kovu a punku. Těžší, rychlejší a temnější než ostatní, Slayer nastavili nový standard, který všichni ostatní nadále jen sledovali. A tak to v podstatě bylo od roku 1981 a pokračuje až do současnosti. Revolver, SPIN i Metal Hammer neváhali označit kapelu jako nejlepší "živou" kapelu v průběhu několika let. 

Slayer ukončili kariéru. S fanoušky se rozloučí prostřednictvím posledního turné

Pocházejí z Kalifornie a jejich první studiové album Show No Mercy vyšlo o tři roky později. Na kontě jich má kapela celkem dvanáct, poslední přírůstek do jejich diskografie s názvem Repentless pak přibyl před třemi lety.

Pohled na svět očima Slayer je děsivý, témata jejich tvorby jsou jak globální genocida, chaos našeho zlomeného politického systému, tak i moc v těsné blízkosti světových hrůz. Vystoupení slibuje mnohé, rozhodně však nečekejte žádné balady, žádná akustická čísla, žádná pomalá tempa.

tz, jm

Témata: Slayer, Final World Tour, thrash metal

zavřít