VIDEO: Ille vylezli ze skříně a jsou Dva kroky za tebou!

Vydáno 17.02.2017 | autor: redakce

Necelé čtyři roky po vydání debutu Ve tvý skříni se fanoušci ILLE dočkali zbrusu nového singlu. Píseň, jež předznamenává nové studiové album plánované na konec letošního léta, dostala název Dva kroky za tebou a doprovází ji tak trochu mrazivě zimní klip.

VIDEO: Ille vylezli ze skříně a jsou Dva kroky za tebou! Ille vylezli ze skříně a jsou Dva kroky za tebou!

Snímek vznikl začátkem února v režii scénografa Antonína Šilara spolupracujícího mimo jiné se Studiem Hrdinů a zahrál si v něm Ondřej Bauer z divadla Vosto5. Singl i klip kapela představila na koncertě v pražském klubu Potrvá ve čtvrtek 16. 2. 

ILLE interview: Kdo je holka v její skříni?

ILLE, jejichž albová prvotina si vysloužila tři nominace na Anděly i příležitost v cenách Apollo, natáčeli svůj nový klip začátkem února na loukách kolem Kytína v Mníšku pod Brdy a v pražské restauraci Hurry Curry. Za zmínku jistě stojí i fakt, že jeho režisér stál loni u zrodu "nízkorozpočtového sandálového velkofilmu” Menandros & Thaïs a herec Ondřej Bauer z Vosto5 se v klipu ILLE objevuje již podruhé. Poprvé s ním kapela spolupracovala na klipu k písni Ten, co se dívá.

vložte odkaz, text nemažte

Samotný singl kapela nahrávala ve studiu Jámor s Onřejem Ježkem. Ač skladba brnká na pro ILLE charakteristickou, lehce melancholickou notu, zpěvačka Olga Königová k aktuálnímu hudebnímu směrování kapely podotýká: "Zaznamenala jsem lehce vyšší vnitřní BPM, což by se mohlo na novém albu projevit jako mírný odklon od melancholie, ale uvidíme. Všechno ukáže až nová deska."

Zatím bezejmenná novinka je v plánu k vydání na konci letošního léta a stejně jako debut Ve tvý skříni ji bude produkovat Dušan Neuwerth. "Kromě singlu Dva kroky za tebou máme v tuhle chvíli připravenou frontu demáčů, z kterých se teď bude muset vyhazovat na počet nějakých devět, deset písní. V téhle soutěži bude mít rozhodující slovo Dušan, s kterým na albu začneme pracovat koncem března," přibližuje aktuální stav nového alba Königová.

Kromě nové řadovky připravuje zpěvačka ILLE aktuálně také společnou píseň s Michalem Hrůzou. Jmenovat se bude Rozcestí a objeví se na Hrůzově novém albu, které vyjde během letošního roku.

tz, jm

Témata: Ille, Olga Königová, Dva kroky za tebou

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít