AUDIO: Bloc Party objevují nový zvuk opojeni láskou

Vydáno 10.10.2015 | autor: Ondřej Bambas

Před nějakou dobou potvrdili Bloc Party návrat. V obměněné sestavě, s dvojicí nových hudebníků, kteří nahrazují Matta Tonga a Gordona Moakese. Nyní přinášejí i první oficiální singl The Love Within.

 

AUDIO: Bloc Party objevují nový zvuk opojeni láskou AUDIO: Bloc Party objevují nový zvuk opojeni láskou

Je tomu již deset let, co oslovili Bloc Party publikum svým vynikajícím debutem Silent Alarm. Poslední LP vyšlo před třemi lety a pro kapelu znamenalo pomalý konec v původní sestavě, v níž ještě stihli nahrát EP The Nextwave Sessions. Jak se ukázalo, Bloc Party se čím dál tím více stávali projektem Kele Okerekeho, což do značné míry podporuje i nový singl The Love Within.

VIDEO: Bloc Party před Rock for People: samá noha

V něm se hned v první sloce odkážou na starší hit The Prayer z druhé desky A Weekend In The City. Tempo ovšem zůstane ve středním proudu a ve výsledku připomíná pouhou reminiscenci vlastní tvorby. Ani slibně rozjetý závěr nepřinese výrazné pozdvižení. Přestože skladba nikterak nevybočuje z poměrně širokého záběru Bloc Party, více inklinuje k sólové tvorbě Okerekeho.

Skupinu nyní v novém složení (Kele Okereke, Russell Lissack, Justin Harris, Louise Bartie) čeká podzimní turné, na němž představí skladby z chystané páté studiové desky. V rámci připravných koncertů již zazněly další tři novinky s názvy Eden, The Good News a Exes.

text: Ondřej Bambas

 

3,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít