Jananas

Vydáno 29.06.1996 | autor: Dominik Pavliš

Jananas Jananas

Frontmanku Janu Infeldovou můžeme znát například z kdysi vysílaného seriálu Rodinná pouta. V posledních pár letech se začala věnovat hudbě a dnes působí jako zpěvačka pražské popové kapely Jananas.

Po svém debutovém albu, které nese název kapely, přichází Jananas s novou deskou To samo, která zaujme charismatickým hlasem Jany, inteligentními a nevtíravými melodiemi a v neposlední řadě chytrými a nápaditými texty. Krom dvou alb mají na kontě ještě dvě demo nahrávky – …a DEMO co? z roku 2006 a DEMO na to! vydané o dva roky později.

Krom zpěvačky Infeldové působí v kapele také Jan Vávra – kytara, Jaromír Fulnek – baskytara a Jan „Chilli“ Chalupa na bicí. Fanoušci měli možnost vidět kapelu i na takových akcích, jako jsou např. Colours of Ostrava či Sázavafest a mezi úspěchy skupiny patří mimo jiné i nominace na cenu Anděl za cd Jananas v kategorii Folk a country z roku 2010 či cenu Krtek za rok 2009 na největším folkovém festivalu Zahrada.

Také se objevili v České televizi v pořadu Na Moll a v Událostech v kultuře, kde měli živé vystoupení. Na originalitě skupiny také dodává fakt, že se v žádném případě nejedná o klasický pop. Kapela se nebojí experimentovat a v její hudbě najdeme i prvky folku, beatboxu či dubu a kapela sama o sobě říká: „Jananas je kapela, které všechno dlouho trvá. Jananas je kapela, kterou hraje zároveň Český rozhlas Vltava i Radio 1. Jananas  je kapela, která nikdy nikam nepřijela včas.“

 

Diskografie:

Jananas (2010)
To samo (2016)

 

Další články interpreta

zavřít