TOP 10 videoklipů týdne (117): Jana Kirschner zpívá o Vánocích, Jananas workoholikům a Red Hoti o Hollywoodu

Vydáno 13.12.2016 | autor: Anna Hejkalová

Předvánoční hudební nadílka vrcholí, také tento týden bylo pro přehled nejlepších klipů z čeho vybírat. Do desítky se vešli Jananas s hymnou workoholiků, vánoční Jana Kirschner, sympatický Jakub Ondra, Oceán s klipem na jeden záběr nebo kanadská dvojčata Tegan And Sara

TOP 10 videoklipů týdne (117): Jana Kirschner zpívá o Vánocích, Jananas workoholikům a Red Hoti o Hollywoodu Red Hot Chili Peppers vydali další klip k desce The Getaway


O SLOVO SE HLÁSÍ ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM

Jakub König alias Kittchen zase sundal kuchařskou masku a založil projekt Zvíře jménem podzim. Obklopil se v něm hudebníky, se kterými si přál vždy spolupracovat. Rytmus, stejně jako s Kittchenem, drží Tomáš Neuwerth, za klavír usedne Marie Kieslowski. Syntetyzátory bude obsluhovat Tomáš Havlen z Post-hudby. A ještě další spousta lidí. Postupně z toho místo kapely začíná vznikat orchestr. V klipu ke stejnojmenné písni nahlédneme do nahrávacího procesu.

RED HOT CHILI PEPPERS UKAZUJÍ ODVRÁCENOU STRANU HOLLYWOODU

Píseň Sick Love z již jedenáctého alba Red Hot Chili Peppers The Getaway poodhaluje jinou stránku Hollywoodu. Místo krásných čistých ulic se na chodníku vyhýbáte zvratkům nebo použitým kondomům. Samozřejmě tam potkáte i samotného Lucifera. Klip se přesune do surrealistických sfér ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do zpěváka Redhotů Anthonyho Kiedise. Po vypití zeleného nápoje se přemění v pavouka a Anthonymu utne hlavu. Doufejme, že tento scénář zůstane surrealistickým i nadále.

LIVE: "Budeme vám sloužit, Praho!" hřímali Red Hot Chili Peppers v O2 areně

THE LAST SHADOW PUPPETS JSOU TU S COVEREM

Pokud Vám název The Last Shadow Puppets nic neříká, tak Arctic Monkeys už určitě ano. Právě s nimi mají společného zpěváka, Alexe Turnera. Nedávno vydali nové EP s názvem The Dream Synopsis, které se skládá především z coververzí. Písneň This Is Your Life je coverem Glaxo Babies. Tato verze si ponechává patinu originálu, ale je obohacena smyčcovými nástroji a syntetickým zvukem.

ZAKÁZANÝ OVOCE NATOČILO TYPICKÝ SLAĎÁK

Když se řekne Zakázaný ovoce, většina přemýšlí, jaká část z něj to je. Jestli ta, co si přivlastnila značku a nebo ta "poškozená". Nyní máme tu čest s variantou číslo jedna. V písni Město andělů se překvapivě nedočkáme ničeho moc originálního a v klipu už vůbec ne. Je to klasický romantický slaďák proložený záběry na jednotlivé členy, kteří hrají při noční vyhlídce na město. Jestli je zbytek nové desky Díky vám! nápaditější, budete moc zjistit třeba na pokračování stejnojmenného turné.

JANANAS JSOU V PĚNĚ STEREOTYPNÍCH PRACOVNÍCH DNÍ

Jananas opět ukázali, že se na věci dívají z jiného úhlu pohledu než většina z nás. Nyní se v písni PoÚtStČtPáSoNe z desky To Samo zaměřili na workoholiky a kancelářské krysy, co pro samou práci přehlížejí jiné důležité momenty, které se kolem nich dějí, nechodí do přírody a celkově si neužívají života. Mohou se dostat až do skoro halucinogenního stavu, kdy uvidí lišku ve výtahu, ježka pod stolem, daňka v protější kanceláři nebo sovu na skříni. Udělejte si i vy chvíli pauzu a odpočiňte si při pohledu na zvířátka a poslechem až mrazivě realistické písně.

vložte odkaz, text nemažte

VÁNOČNÍ JANA KIRSCHNER

Oblíbená slovenská zpěvačka Jana Kirschner ve spolupráci se Symfonickým orechestrem připravila na letošní Vánoce příjemné překvapení, když natočila svoji první vánoční píseň se symbolickým názvem Vianočná. Byla speciálně natočená pro oslavu 90. výročí Slovenského rozhlasu. Aranžmá pro sbory a orchestr napsal Slávo Solovic a píseň se nakonec dokončovala v londýnském studiu. Režie klipu se ujal Viktor Cicko, je plný záběrů z bratislavských ulic, ve kterých lidé odtajňují svá vánočřní přání. 

Jana Kirschner: Moruša mě postavila na vlastní nohy, ale miluji písničky. Návrat k nim je pro mě očistaJEDNOZÁBĚROVÝ PŮLMĚSÍC

Skupina Oceán ze své desky Ve smíru vybrala již třetí singl, kterým se stala fanoušky oblíbená skladba Půlměsíc. K ní vzniklo velmi atmosférické video s prostým vizuálním nápadem. Jedná se o jednozáběrovku, obraz v rámu, krajinomalba, komiksové políčko, který vypráví a hraje. Kapela přenesla koncertní atmosféru i se všemi nedostatky a chybami. Na natáčení měla jen půl hodiny, protože chtěla chytnout západ Půlměsíce. O realizaci klipu se zasloužili Jan C. Löbl, Dominik Žižka a kostýmy navrhla Tereza Havránková.

LIVE: Oceán křtil v Roxy mořskou vodou, Jitka Charvátová obstála i jako Ráchel

JAKUB ONDRA PŘICHÁZÍ S DRUHOU PECKOU

Dvaadvacetiletý talentovaný písničkář nedávno dojel turné s Lenny, které předskakoval. Loni vydal svoji píseň On The Menu, ze které se stal rázem rádiový hit. Nyní přichází s novinkou Every Song, která je předzvěstí nového alba Old Town Square, jež by mělo vyjít 17. března příštího roku. Videoklip ukazuje krásné zákoutí pražských uliček. Jakub tím poukazuje na to, jak sám začínal... buskingem. Tímhle klipem vyjadřuje pokoru a poděkování. 


TEGAN AND SARA
SE PŘEVTĚLÍ DO LOUTEK

Holky nelení a bodují s dalším klipem Dying To Know z desky Love You To Death, kterou vydaly na jaře letošního roku. Režie netradičního klipu se ujal Nathan Boey, který pěvecká dvojčata převtělil do loutek. Inspirovalo ho, když před několika měsíci sledoval televizní pořad z 80. let Miami Vice a scénu s Donem Johnsonem a Philipem Michaelem Thomasem, nezapomnělo se na detaily jako bílé Lamborghini.

RECENZE: Divošky Tegan And Sara se zklidnily, na Love You To Death chrlí popové hity

DANNIE VOLÁ

Dannie Ella ve spolupráci s producentem Petrem Fiderem vydává singl Volám, který předznamenává nový směr v její tvorbě. Zpěvačka, dříve pod jménem Dannie, má na kontě debutové album Colors of Light. Nový singl je však emotivní baladou s klavírním podkresem, který zpěvačku fanouškům odhaluje z nového úhlu pohledu. Černobílý videoklip jen jemně dokresluje atmosféru hudby.

text: Anna Hejkalová a Hana Bukáčková

Témata: Zvíře jménem podzim, Red Hot Chili Peppers, The Getaway, The Last Shadow Puppets, Arctic Monkeys, Zakázaný ovoce, Jananas, Jana Kirschner, Oceán, Jakub Ondra, Tegan and Sara

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít