LIVE: Než koncert ukončil déšť, bavili Jananas hudbou i legráckami

Vydáno 29.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Netradiční místo si pro společný koncert zvolily skupiny The DOKK a Jananas. Vystoupily pod širým nebem, v Přístavu 18600 na pražském Rohanském nábřeží poblíž cyklostezky. Specifické prostředí zajistilo příjemnou rodinnou atmosféru, pódium představoval vysoký kopeček, pod kterým lidé posedávali a poslouchali. Zpočátku počasí přálo, později se ale sluníčko změnilo v déšť a koncert musel skončit předčasně. 

LIVE: Než koncert ukončil déšť, bavili Jananas hudbou i legráckami Jananas si hráli se slovními obraty. Škoda že jejich koncert ukončil déšť. Foto: Lukáš Loužecký


JANANAS

PŘÍSTAV 18600, PRAHA
28. 6. 2016

Převážně folková skupina Decentní orchestr Karla & Kedlubny se skrývá pod zkráceným názvem The DOKK. Jejich hudba byla naživo svižná a hýřila ostrovtipem. Kapela, kterou nástrojově tvoří dvě kytary a kajon, zpívala o běžných historkách a situacích z normálního života, zanotovala písně například o malém bezdomovci a připomněla, co se děje v pátek večer. Před písní Holka z masny nabádali posluchače, ať se nestydí a hopsnou si před pódiem. Při vystoupení jim pražilo do očí slunko. Označili ho za dobrou pomstu proti nim.

Jananas zahráli pod širým nebem: v Přístavu 18600 je přerušil liják

PADESÁT MINUT HRŮZY 

Během vystoupení dělali průzkum, kolik lidí už bylo na jejich koncertě - přihlásilo se jich asi pět, tedy jejich věrná crew. Kromě hudby bavili i slovy, když řekli, že se cítí jako kapela pro lidi, tedy friendly, a jestli existuje anketa o nejotravnější skupinu, mohli by v ní aspirovat na vítězství. Zahráli svůj The DOKK Song, ve kterém se dožadovali pomoci s chorály, jež jsou na CD, které ještě nebylo natočeno. Na konci poděkovali, že jsme přežili padesát minut hrůzy, ale ne té od Michala, a zahráli píseň pro všechny alkoholiky.

 

Jananas hned zkraje oznámili, že kdybychom je neslyšeli, máme aspoň důvod koupit si jejich cédéčko. Vystoupení zahájili písní The Best of Jananas, která pojednává o vzniku čtyřčlenného uskupení hrající převážně folk s prvky dalších žánrů. Jejich vystoupení bylo též vtipné a svižné.

FANOUŠKY POSLALI PRO PIVO

Zahráli i skladbu pro alibisty (Já ne, to samo) nebo pro workoliky (POÚSTČTPÁSONE), kterou věnovali svému producentu Vilému Berkovi, jenž byl asi právě zavřený v práci. Také přetextovali píseň Chodím ulicí Honzy Kalouska, kvůli níž se kdysi soudil se Support Lesbiens. Zazněla i velmi alternativní Já nejsem naštvaná, kterou si všichni dovedeme dosadit do běžného života. 

VIDEO: Jananas chtějí mít IQ 5 a ničím se netrápit. V klipu spálili Zemana, Ortel i Hitlera

Zpěvačka Jana Infeldová svým projevem dokázala přitáhnout pozornost. Zmínila, že Antonín Sova je jedinou písní, která byla složena na objednávku pro festival v Pácově, odkud Sova pocházel. Zbytek kapely vyzval publikum, ať se přihlásí někdo, kdo píseň zná. A když se zvedlo pár rukou, poslali je pro pivo. Ejhle, pivo za chvíli dorazilo. Zazněla i Hormonie v jejich sérii "úchylných písní pro všechny padesátníky", co chtějí jít s dobou a nosí conversky. Završením série legračních a trefných kousků bylo Pražské jaro. Poté se začal z nebe snášet déšť a koncert musel skončit dřív, než bylo v plánu.

text: Hana Bukáčková, foto: Lukáš Loužecký

Témata: Jananas, Decentní orchestr Karla & Kedlubny, Přístav 18600, folk, koncerty

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít