Další jména na Colours of Ostrava: Přijede Joss Stone, Oumou Sangaré a Beth Ditto z Gossip

Vydáno 10.01.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Do programu festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července 2018 v  industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic, přibyly tři velké ženské osobnosti: britská soulová zpěvačka Joss Stone, Oumou Sangaré a Beth Ditto ze skupiny Gossip.

Další jména na Colours of Ostrava: Přijede Joss Stone, Oumou Sangaré a Beth Ditto z Gossip Další jména na Colours of Ostrava: Přijede Joss Stone, Oumou Sangaré a Beth Ditto z Gossip

Joss Stone se v sedmnácti letech stala nejmladší hudebnicí nominovanou na Mercury Prize a vítězkou britské hitparády, získala Grammy a dvakrát Brit Awards a prodala víc než čtrnáct miliónů alb. Vystupovala s Jamesem Brownem, Gladys Knight, Jeffem Beckem, Stevie Wonderem, Ringo Starrem a v rámci formace SuperHeavy s Mickem Jaggerem, Davem Stewartem z Eurythmics, bollywoodským skladatelem AR Rahmanem a Damianem Marleyem. Svět černé soulové hudby v ní prý našel svou bílou královnu.

LIVE: Joss Stone v Praze házela růžemi a učila se česká slovíčka

Bojovnice za ženská práva a menšiny

Oumou Sangaré ztělesňuje africkou ženskost. Jako vlivná mluvčí spolupracuje s OSN. Od svých jednadvaceti let Oumou mluví nahlas o věcech, které jsou v Mali víc než tabu a postavila se proti společenskému řádu znevýhodňujícímu ženy. Na novém albu Mogoya otevírá téma stoupajících sebevražd mladých, odrazuje od emigrace a varuje před cílenými fámami a nebezpečnými dezinformacemi. Naštvaná je i z politiky, válek a náboženského extremismu.

Colours Of Ostrava ohlašuje další hvězdu - zasněné London Grammar

Třetí ženou je zpěvačka Beth Ditto, která sedmnáct let vládla dancepunkové formaci Gossip. Tehdy teprve osmnáctiletá lesbička od počátku vzkazovala, že tloušťka nemusí být nutně diskriminační a holčičí hřích hříchů lze přetavit v sebevědomou přednost. Pro britský Guardian psala Beth poradnu What would Beth Ditto do?, mluvila o sobě bez obalu jako o tlusté a na obálky magazínů se nechávala fotit nahá. Rozpad Gossip Beth nezaskočil, s producentkou Jennifer Decilveo natočila album Fake Sugar a takřka vzápětí vyjela na turné.

Mezi dříve potvrzenými jmény jsou London Grammar, George Ezra, Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex, Jon Hopkins Live, Jóhann Jóhannsson nebo Slaves. Festival Colours of Ostrava se na podzim 2017 dostal do desítky nejlepších festivalů v prestižní anketě European Festival Awards.

Téma: Joss Stone, Oumou Sangaré, Beth Ditto, London Grammar, George Ezra, Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex, Jon Hopkins Live, Jóhann Jóhannsson, Slaves, Colours of Ostrava 

lš, tz

zavřít