Elektronické duo Daft Punk končí

Vydáno 22.02.2021 | autor: redakce

Francouzští producenti Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter, kteří od roku 1993 vystupují pod maskami robotů, oznámili, že Daft Punk končí.

Elektronické duo Daft Punk končí Elektronické duo Daft Punk končí

Ikonické duo elektronické taneční muziky Daft Punk zveřejnilo 22. února 2021 video s názvem Epilogue, v jehož druhé třetině se objeví logo robotických rukou a nápis 1993–2021.

RECENZE: Daft Punk is not dead, žije v rytmu funky a disca

Osmiminutové video je poskládáno se záběrů ze snímku Electroma, který kapela vydala v roce 2006. Pod obrazem běží úryvek písně Touch, konkrétně repetitivní textová linka „hold on, if love is the answer you're home,“

Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo založili elektronické duo Daft Punk v Paříži v roce 1993 a pomohli tak definovat francouzské pojetí tanečního žánru house. Jako zásadní se ukázala debutová deska Homework z roku 1997, na které vyšly hity parketů jako Around the World nebo Da Funk.

V roce 2013 ovládli globální hitparády singlem Get Lucky. Za album Random Access Memories, na kterém se coby hosté podíleli Nile Rodgers a Pharrell Williams a bylo poctou funku a disku 70. a 80. let, získali pět cen Grammy. Do populární kultury se zapsali nablýskanými maskami robotů i soundtrackem k snímku Tron: Legacy z roku 2010.  

Ještě v loňském roce Daft Punk oznámili, že budou pracovat na hudbě ke snímku Černé brýle od režiséra a scénáristy hororů Daria Argenta. Dlouholetá agentka kapely Kathryn Frazier konec Daft Punk potvrdila serveru Pitchfork, nicméně neuvedla žádný důvod, proč se tak stalo.

red, foto: archiv iReport
Témata: Daft Punk, Pharrell Williams, Nile Rodgers

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít