TOP 8 videoklipů týdne: Slza se po pauze vrací, Pekař zpívá Světlušce a Mikolas Josef připomíná Forum Karlín

Vydáno 16.04.2019 | autor: Andrea Štipčáková

S novými klipy se v minulém týdnu roztrhl pytel. Z domácích interpretů je představili Pekař, Slza, Sofian Medjmedj a Mikolas Josef, který zavzpomínal na svůj první vlastní koncert. Ze zahraničních umělců potěší svými novinkami Gesaffelstein s popovou hvězdou Pharrellem Williamsem, Royal Republic či Foster The People. Radost budou mít také fanoušci zesnulého Aviciiho, jehož rodina vyslala do světa jeden z jeho nevydaných songů.

TOP 8 videoklipů týdne: Slza se po pauze vrací, Pekař zpívá Světlušce a Mikolas Josef připomíná Forum Karlín TOP 8 videoklipů týdne: Slza se po pauze vrací, Pekař zpívá Světlušce a Mikolas Josef připomíná Forum Karlín


Sofian Medjmedj
se spojil s Lazer Vikingem

Mladý písničkář toho zatím příliš nevydal, jeho kariéru odstartoval song TV Shows s Benem Cristovao, který oba nahráli v londýnských Abbey Road Studios. O hudební složku se tentokrát postaral Kuba Kaifosz, známý spíš pod svým uměleckým alter egem Lazer Viking. Režie klipu se ujal spoluautor hudby Lukáš Chromek a společně s ním i Zdeněk Sopůšek.


Mikolas Josef
vzpomíná na svoje Forum Karlín

Začátkem dubna odehrál Mikolas Josef svůj debutový koncert, a to rovnou ve Foru Karlín. Tenhle odvážný kousek se hvězdě Eurovize povedl, záznam ze zaplněné haly představuje v podobě sestřihu momentů k songu Lie To Me.

LIVE: Mikolas Josef splnil, co sliboval. Ve Foru Karlín rozbalil svou show


Gesaffelstein & Pharrell Williams v retro popové záležitosti

Po nadupané spolupráci s The Weekndem na songu Lost in the Fire se Gesaffelstein prezentuje v singlu s Pharrellem Williamsem. Skladba Blast Off s retro nádechem je zároveň chytlavá popová věc. V retro digitálním duchu je i klip, o režii se postaral Warren Fu. Ten točil videa třeba pro už zmíněného The Weeknda, Snoop Dogga a Daft Punk.


Slza
si dala pauzu od sítí a staví Paravany

Po tříměsíční pauze od sociálních sítí, kterou si dvojice Slza naplánovala, přichází nový klip ke skladbě Paravany. Ta je první předzvěstí třetí desky skupiny. Ve videu sledujeme příběh dívky, která sedí na židli se zalepenými ústy. O režii se postaral Jakub Mahdal a v roli dívky vidíme Elizabeth Janků. S námětem přišel zpěvák Petr Lexa.


Avicii
volá SOS

V sobotu 20. dubna tomu bude už rok, co svět tragicky opustil DJ Avicii. Zůstala po něm spousta nevydaného materiálu, který se teď jeho rodina společně s vydavatelstvím rozhodla vypustit do světa. Na album se fanoušci Tima Berglinga, jak znělo DJovo občanské jméno, mohou těšit 6. června. už teď si z něj ale mohou poslechnout ochutnávku v podobě písně SOS, o jejíž vokální část se postaral Aloe Blacc. Video k songu je pak složeno ze zpráv Aviciiho fanoušků, kteří se podělili o vzpomínky na něj.

Avicii - Nezastavitelný hitmaker, který i přes kariérní úspěch štěstí nenašel

 


Royal Republic
vzpomínají na sedmdesátá léta

Kde jinde natočit video k taneční písni než na diskotéce? Tak pravděpodobně uvažovala skupina Royal Republic, která představila klip k neuvěřitelně chytlavému songu Boomerang. Sedmdesátky z videa doslova dýchají, členové kapely si dokonce neopomněli sehnat dobové obleky. Skladba bude součástí jejich nové desky Club Majesty, jejíž vydání je naplánováno na poslední květnový den.

Royal Republic interview: Vždycky jsme měli nějaký disco standard

 


Pekař
nahrál píseň pro Světlušku

Projekt Světluška pomáhá nevidomým a lidem s těžkým zdravotním postižením už od roku 2003. Kromě jiných akcí Nadační fond Českého rozhlasu pravidelně pořádá také Noční běh pro Světlušku, který se v letošním roce dočkal také své vlastní písně. Tu má na svědomí Pekař, jenž v ní zpívá o člověku, který bilancuje, jak odlišný život měl se zrakem a jaký vede bez něj. Ke skladbě pak nahrál také povedený videoklip, jenž zasadil do prostředí autoservisu.

Pekař interview: Dělám věci, které moc neumím. A zatím mi to vychází


Foster The People
šokovali novinkou Style

Frontman skupiny Foster The People - Mark Foster - si v novince Style zahrál na šéfa podsvětí, který vede boj s represivními silami nazvanými The Paperheads. Zatímco ty se pokouší dostat se do skladu, kde Foster pronáší proslov, zpěvákovy přívržence to táhne k obří ohnivé kouli. Závěr klipu je pak doslova šokující.

Foster The People dali Bratislavě hutné bicí a počítačové zvuky vrchovatou měrou

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Sofian Medjmedj, Mikolas Josef, Slza, Pharrell WilliamsAvicii, Royal Republic, Pekař, Foster The People

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít