Elton John, Paul McCartney, Eddie Vedder, Billie Eilish a mnozí další zahrají také českým zdravotníkům a nemocným

Vydáno 14.04.2020 | autor: redakce

Pod patronátem Světové zdravotnické organizace a charitativního hnutí Global Citizen proběhne v sobotu 18. dubna velkolepý charitativní koncert s názvem Jeden svět: Společně doma. Slavní umělci chtějí povzbudit nemocné a zasažené pandemií COVID-19.

Elton John, Paul McCartney, Eddie Vedder, Billie Eilish a mnozí další zahrají také českým zdravotníkům a nemocným Elton John, Paul McCartney, Eddie Vedder, Billie Eilish a mnozí další zahrají také českým zdravotníkům a nemocným

Výjimečné virtuální vysílání má povzbudit nemocné zasažené pandemií COVID-19 a také oslaví a podpoří odvážné zdravotnické pracovníky v prvních liniích.

Benefiční show má za cíl motivovat korporace, vlády a filantropy k financování globální pomoci v reakci na COVID-19, včetně Fondu reakce na solidaritu COVID-19 pro Světovou zdravotnickou organizaci, jakož i na místní charitativní organizace, které těmto lidem poskytují jídlo, přístřeší a zdravotní péči.

LIVE: Paul McCartney v Praze vzpomínal na Johna Lennona i George Harrisona a zařídil jedno manželství

„Vzhledem k tomu, že svět sjednocuje hudba, jsme moc hrdí na to, že s charitativním hnutím Global Citizen podpoříme Světovou zdravotnickou organizaci a zrealizujeme tuto historickou kulturní událost pro lidi na celém světě jako akt solidarity a podpory předních zdravotnických pracovníků,“ říká Dermot McCormack, prezident digitální platformy LiveXLive.

Právě ta zajistí přenos výjimečného koncertu na Facebook, Instagram a další sociální sítě. Vysílat ho budou také televizní stanice jako ABC, NBC nebo BBC One.

LiveXLive má práva na živé vysílání na více než 1 500 hudebních festivalech a akcích prostřednictvím exkluzivních partnerských dohod s nejvýznamnějšími poskytovateli hudebního obsahu na světě, včetně iHeartMedia, Rock in Rio nebo Montreux Jazz Festival.

Akcí, která začne ve 14.00 našeho času, provedou americké moderátorské hvězdy Jimmy Fallon, ​​Jimmy Kimmel a Stephen Colbert. Na hudební dramaturgii dohlíží zpěvačka Lady Gaga.

LIVE: Elton John se v Praze navždy rozloučil jako pravá legenda

Během živého vysílání diváci uvidí koncerty a vstupy umělců, jako jsou Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z Green Day, Burna Boy, Chris Martin z Coldplay, David Beckham, Eddie VedderPearl Jam, Elton John, FINNEAS, Idris a Sabrina Elba, J. Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan nebo Stevie Wonder.

Diváci, kteří si pořad naladí, budou moci po celou dobu chatovat s celým světem. Televizní vysílání Jeden svět: Společně doma bude zahrnovat umělce a představení z celého světa, jakož i unikátní příběhy světových zdravotnických hrdinů.

„Digitální platforma LiveXLive byla vytvořena pro tento typ události, aby pomohla k propojení komunitního a sociálního světa hudby. Je to neuvěřitelně smysluplný okamžik a je krásné být toho součástí,“ doplňuje Dermot McCormack.

TZ

Témata: Alanis Morissette, Billie Eilish, Billie Joe ArmstrongGreen Day, Coldplay, Eddie VedderPearl Jam, Elton John, John Legend, Kacey Musgraves, Lizzo, Maluma, Paul McCartneyStevie Wonder

zavřít