Festival Pop Messe přiveze do Brna Skeptu, Algiers, Sóley, Acid Arab nebo Avalon Emerson

Vydáno 10.12.2021 | autor: redakce

Druhý ročník progresivního hudebního festivalu Pop Messe oznamuje první jména. Do Brna se od 29. do 30. července příštího roku chystají hvězdy jako Skepta, Algiers, Sóley, Acid Arab, Avalon Emerson, další jména organizátoři zatím tají. Dvoudenní akce proběhne opět v areálu okolo Bobycentra a fotbalového stadionu Za Lužánkami. 

Festival Pop Messe přiveze do Brna Skeptu, Algiers, Sóley, Acid Arab nebo Avalon Emerson Festival Pop Messe přiveze do Brna Skeptu, Algiers, Sóley, Acid Arab nebo Avalon Emerson

„V roce 2022 plánujeme uskutečnit festival v rozsahu, se kterým jsme původně počítali, to znamená pět pódií (open air a indoor), čtyřicet umělců, program do ranních hodin, větší gastro nabídka, doprovodný program, více žánrových zastoupení,” přibližuje Pop Messe 2022 dramaturg festivalu Tomáš Kelar.

LIVE: Skepta strhl publikum ve Foru Karlín. Dokázal, že žánrové hranice se stírají

Druhý ročník festivalu nabídne početný line-up se zahraničními headlinery, mladými talenty i legendami napříč tuzemskou a světovou scénou. Fanoušci se mohou těšit na světoznámá jména z žánrů od alt-popu přes rap a kytarovou hudbu až po elektroniku a folk. Do Brna zavítají britský rapper Skepta, energičtí mistři živých vystoupení Algiers, islandská alt-folk písničkářka Sóley s novou deskou Mother Melancholia, elektro house dvojice Acib Arab inspirující se nejen severoafrickými rytmy a odvážná post-punková formace Crack Cloud z Vancouveru. Z arizonské pouště dorazí hvězda světové taneční hudby Avalon Emerson a od Mrtvého moře zase izraelští princové tanečního psyche parketu Red Axes.

Tuzemskou hudební scénu reprezentuje přední osobnost české alternativy Načeva se svým aktuálním projektem Zdivočelí koně, dále hip hopová formace Prago Union, experimentální WWW či ústečtí Nauzea Orchestra. Další zahraniční i česká jména budou brzy následovat.

Organizátoři chtějí navázat na úspěšný premiérový ročník, který se za omezených podmínek pro kulturní akce konal letos v červenci. „Jsme neskutečně rádi, že se nám podařilo první ročník vůbec uskutečnit, byť v osekané podobě a s omezenými možnostmi, ale přece v celkem rozsáhlém měřítku. Troufám si říct, že přes všechny vynucené chyby, z nichž jsme o mnoha předem věděli, ale kterým se už zkrátka nešlo vyhnout, jsme náš premiérový ročník zvládli opravdu dobře. Navzdory všem překážkám jsme vytvořili a odprezentovali obstojný line-up ze zahraničí a promísili ho mladými talenty i legendami z tuzemské scény. Myslím, že to vneslo pozitivní emoce do jinak velmi negativní doby,” ohlíží se Kelar.

Program Pop Messe cílí primárně (ale nejen) na mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem pop. Nový brněnský festival vytváří v dynamicky se rozvíjející jihomoravské metropoli jedinečnou kulturní platformu s vysokým uměleckým potenciálem. Kromě důkladně propracované hudební dramaturgie usiluje pořadatelský tým o ekologický a zero waste festival se zaměřením na technologie. Pop Messe nechce na potřebné ekologické problémy jen upozorňovat, ale být součástí jejich řešení. Za každou prodanou vstupenku na Pop Messe 2021 byl vysazen strom. Pořadatelé ve spolupráci s Lesy města Brna vysadili přibližně 5000 m² nového porostu. V nastolené spolupráci má festival v plánu pokračovat i letos.

TZ, foto: archiv iREPORT, Vojtěch Mervart
Témata: Pop Messe, Skepta, Algiers, Prago Union, WWW

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít