Festival Rockový Slunovrat oznamuje prvního headlinera. Přijedou Skindred

Vydáno 22.01.2020 | autor: redakce

Rockový slunovrat oznamuje první velké zahraniční jméno. K již potvrzeným českým interpretům, jako jsou Monkey Business, David Koller či John Wolfhooker, přibývají velšští Skindred.

Festival Rockový Slunovrat oznamuje prvního headlinera. Přijedou Skindred Festival Rockový Slunovrat oznamuje prvního headlinera. Přijedou Skindred

Velšská rocková skupina Skindred se na scéně pohybuje už přes dvacet let a umně mixuje rockovou muziku s punkem a reggae. Sama ale svůj styl nazývá jako ragga metal. Skindred mají na kontě už sedm alb a jsou stálicemi všech evropských festivalových gigantů.

LIVE: Skindred na Mysticu položili Prahu na kolena

Festival, který proběhne ve dnech 5. a 6. června v prostorách Lesního divadla v Řevnicích a jeho bezprostředním okolí, se velkými jmény českého hudebního rybníčku jenom hemží. Známé melodie do prostoru krásného lesního amfiteátru přiveze David Koller, se show v rytmu zběsilého funky se představí Monkey Business a jižanským temperamentem okouzlí United Flavour.

LIVE: Les paroháčů - Skindred a Soil vyfakovali Prahu

Premiéru na Rockovém Slunovratu si odbudou také čtyřčlenní John Wolfhooker a jejich alternativní rock. Další rockovou lahůdkou je pak již ostřílená parta Krucipüsk, která brázdí česká pódia již třicet let. Poprvé na festivalu taktéž zahrají MYDY, neboli bývalí Mydy Rabycad, králové českého electroswingu. Dále vystoupí Secret of Darkness, Timudej, Discoballs, Green Frog Feet nebo Landless ze Slovenska.

Pokračuje i charitativní soutěž mladých kapel Rockový slunovrat léčí, která má za cíl nejen podpořit možné naděje české hudební scény, ale zejména pomoci nemocným cystickou fibrózou. Loňský ročník soutěže vyhrála českobudějovická parta Frozen Poppyhead, která se nám letos představí i v rámci hlavního programu. Veškerý výtěžek soutěže poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Předprodej vstupenek na celý festival je rozdělen do cenových vln. Momentálně běží druhá vlna celofestivalových vstupenek, které lze pořídit za 590 Kč (+ poplatky) v síti Goout.cz.

Text: TZ

Témata: Rockový slunovrat, festival, Skindred, John Wolfhooker, Monkey Business, David Koller

zavřít