Jump! přichází s deskou Into The Field, na které obdivuje Nicka Cavea. Křest proběhne v Cargo Gallery

Vydáno 23.11.2016 | autor: redakce

Na českou hudební scénu přichází nová postava Jump! Pod tímto pseudonymem vystupuje a aktuálně vydává svou debutovou desku čtyřicetiletý kytarista a písničkář Petr Skočdopole. Album s jedenácti vlastními, česky zpívanými písněmi nazval Into The Field, tedy v překladu Do pole.

Jump! přichází s deskou Into The Field, na které obdivuje Nicka Cavea. Křest proběhne v Cargo Gallery Jump! přichází s deskou Into The Field, na které obdivuje Nicka Cavea. Křest proběhne v Cargo Gallery

Ke spolupráci si přizval své hudební přátele, jejichž otisk je na desce velmi patrný. Zejména Filip Jelínek, skladatel, trombonista, perkusionista a hráč na klávesy známý především z Illustratosphere a J.A.R., přispěl značnou měrou. Nejenže zapojil do písní své instrumenty, rovněž jako hlavní producent celou nahrávku ve svém studiu Golden Hive přivedl k životu.

Listopadové nové desky: The Weeknd, Pražský výběr, The.Switch, Jump! a další

Ve dvou písničkách hostuje anglický kytarista Justin Lavash. Tři písně ozdobila pianistka a originální písničkářka Bára Zmeková. Většinu textů napsal Skočdopole sám, jeden je z hlavy jeho přítele Dana Adama, na třech dělali spolu. Dan Adam je na albu rovněž slyšet jako basista.

Tvorba Jump! je evidentně ovlivněna umělci, jako jsou Nick Cave, Leonard Cohen nebo Fink. Ostatně v písni nazvané Nick Cave & Sophie Hunger se Jump! vyznává právě k obdivu ke geniálnímu Australanovi, když zpívá: "Kdybych měl v životě potkat ještě nějakého přítele, ať je to Nick Cave."

Filip Jelínek k tomu poznamenává: "Kdybych byl obdivovatelem uměleckého titána jménem Nick Cave, nenechal bych si rozhodně ujít vydání debutové desky Petra Skočdopoleho. Dle mého soudu je totiž Petrova pokorná zpověď zdařilým pokusem vzdát hold právě tomuto inspirátorovi. Petrovo srdce mluví nahlas, chodí nahlas a vždy středem."

Křest alba, které nevychází na CD, ale na starém dobrém vinylu (k stažení bude také v digitální podobě), se uskuteční 1. prosince 2016 od 20:00 na lodi Cargo Gallery, zakotvené na pražské Náplavce u Výtoně.

tz, jm

Témata: Jump!, Cargo Gallery, Nick Cave, Justin Lavash, nová alba

zavřít