MFF Karlovy Vary se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční

Vydáno 28.04.2020 | autor: redakce

Po zrušeném festivalu Rock for People se letos neuskuteční ani tradiční filmová přehlídka v Karlových Varech. Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu ohlásili, že 55. ročník proběhne vzhledem k trvající koronavirové krizi až v červenci roku 2021.

MFF Karlovy Vary se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční MFF Karlovy Vary se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční

"S ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí a kvůli jejím mezinárodním dopadům a celosvětově komplikované situaci jsme pečlivě zvážili všechny okolnosti a rozhodli jsme se 55. ročník MFF Karlovy Vary v letošním roce neuskutečnit," uvádějí pořadatelé v tiskovém prohlášení. Již 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proto proběhne ve dnech 2. - 10. července 2021.

MFF Karlovy Vary ocenil film Otec i Patricii Clarkson, Jiří Bartoška děkoval městu za pohostinnost

"Situaci od počátku sledujeme a byli jsme připraveni uspořádat letošní ročník festivalu i s vědomím, že při nutném respektování všech závazných nařízení vlády a mezinárodních opatření nebude možné, aby vznikl v takové podobě a kvalitě, na jaké jsou naši diváci, hosté i partneři zvyklí, tedy s mezinárodní soutěží, prezentací zahraničních tvůrců a všemi doprovodnými akcemi. Jedním ze záměrů, které jsme zvažovali, bylo vytvořit letošní festival v náhradním termínu," stojí dále ve zprávě. "Vzhledem k tomu, že situace se neustále vyvíjí, nařízení vlády ohledně konání kulturních akcí budou průběžně aktualizována a je těžké je predikovat. Jsme v pravidelném spojení s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem, konzultovali jsme situaci také s premiérem Andrejem Babišem a na základě těchto rozhovorů jsme dospěli k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit," shrnují pořadatelé. 

"Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás a jako organizátoři jsme nakonec dospěli k názoru, že hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné," říká prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

tz, jm, foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Témata: MFF Karlovy Vary, koronavirus

zavřít