Hudební vyžití na MFF Karlovy Vary: Vzpomínka na Miloše Formana, J.A.R., Ewa Farna i film o Nico

Vydáno 08.06.2018 | autor: Hana Bukáčková

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jehož 53. ročník se uskuteční od 29. června do 7. července, slibuje zajímavý program i pro hudební fanoušky. Festival zahájí koncert Českého národního symfonického orchestru, který připomene hudbu z filmů Miloše Formana. Bigg Boss otevře svůj vlastní klub a k vidění bude i film o kontroverzní zpěvačce Nico. 

Hudební vyžití na MFF Karlovy Vary: Vzpomínka na Miloše Formana, J.A.R., Ewa Farna i film o Nico Hudební vyžití na MFF Karlovy Vary: Vzpomínka na Miloše Formana, J.A.R., Ewa Farna i film o Nico


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ VZPOMÍNKOU NA MILOŠE FORMANA

Úvodním filmem letošního ročníku bude legendární komedie Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. V rámci zahajovacího koncertu před hotelem Thermal zazní mimo jiné blok hudby z Formanových filmů. Posluchači uslyší v podání Českého národního symfonického orchestru řízeného dirigentem Libora Peška skladby ze snímků Hoří má panenko, Taking Off, Valmont, Amadeus a Vlasy. Dále bude na programu hudba z filmů jeho současníků a přátel.

Miloš Forman - Oscarový režisér, který ve svých filmech nabídl jazz, klasiku i Courtney Love

VEČER MĚSTA S EWOU FARNOU A DAVIDEM STYPKOU

Festivalový večer města Karlovy Vary se jako každoročně koná ve středu, letos 4. července v Letním kině. Vystoupí Ewa Farna za doprovodu kapely a také pořádajícího Karlovarského symfonického orchestru. Program s orchestrálními úpravami písní Farne uvedou jako předkapela David Stypka a Bandjeez. Během večera nebude nouze ani o společný duet Dobré ráno, milá.

Ewa Farna za doprovodu filharmonie nadchla ostravské publikum, zazpíval s ní i David Stypka

PARTY V KLUBU POD PALCEM BIGG BOSS

Neříká vám nic název KAISER 53? Po letošním karlovarském festivalu už bude, protože půjde o první oficiální multižánrový pop-up klub, který se otevře po sedm nocí během festivalu v historických Lázních 1. Proběhnou tam také afterparty. Zároveň to bude poslední šance, kdy je možné Lázně 1 navštívit v jejich původní podobě před plánovanou rekonstrukcí.

SOUTĚŽ: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

A že bude o zábavu postaráno. Úvodní večer, tedy 1. července vystoupí samotní "šéfové" labelu - legenda českého hip hopu PSH (Peneři Strýčka Homeboye) - tedy Vladimir 518, Orion a DJ Mike Trafik. Společně v ten samý večer se představí i grázlík z Brna Maniak, který je nejnovějším přírůstkem labelu, drzý rapper MC Gey a Black Angelika. Afterparty bude ve znamení DJs - Double J.,Trafik, Orion.

Druhý večer se představí směsice kapel: nový projekt Kaye Buriánka (ex-Sunshine) FVTVRE, rock'n'rollový závan ze šedesátek The Atavists, legenda českého rapu WWW a svérázný rock'n'rollový projet Jakuba Kaifosze Lazer Viking.  Závěr party obstarají DJs - Vegy a Nerz.

The Atavists interview: Z naší zkušebny se neplánovaně stalo muzeum starých východoněmeckých kláves

Úterní program se svojí Eskalací dobra ovládnou několikanásobní držitelé cen Anděl J.A.R., kteří zajistí funky mejdan s kapkou humoru a bravurní muzikou. Vystoupí i DJs - Jorgos a Robot. V dalších dnech budou následovat: 4. července Monkey Business - CarTec (Invites Only), 5. července Addict by NobodyListen, 6. července Lumiere, Lucas Hulan, Loutka a Bidlo. Co pořadatelé chystají na závěrečný večer, zatím nezveřejnili.

SOUTĚŽ: J.A.R. v Kaiser 53 na MFFKV

 

PROMÍTÁNÍ FILMU NICO, 1988

Pokud přeci jen místo hudby dáváte přednost filmům či spojení obojího, můžete se těšit na hudební biografický snímek Nico, 1988, který osobně doprovodí představitelka titulní role, dánská herečka Trine Dyrholm.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Nico (34.)

Nico, 1988 mapuje závěr uměleckého dráhy hudební ikony Christy Päffgen, známé pod uměleckým jménem Nico. Žena, o níž se mluvilo především jako o Warholově múze či ve spojitosti s v kultovní skupinou Velvet Underground, prožila dramatický život plný běsů, aby se v jeho závěru znovuzrodila jako umělkyně a našla se jako žena i matka. Sama Trine Dyrholm začínala jako zpěvačka populární dánské skupiny The Moonlighters. Vystudovala herectví a dnes patří k nejobsazovanějším dánským herečkám.

Text: Hana Bukáčková

Témata: KVIFF, Ewa Farna, David Stypka, PSH, Monkey Business, The Atavists, J.A.R., Miloš Forman, Amadeus

zavřít