Na loď za Danem Bártou, Skyline i Filipem Topolem: TOP 7 akcí Cargo Gallery v Praze

Vydáno 12.05.2016 | autor: redakce

Cargo Gallery, loď s hudebním klubem uvnitř, už zase sídlí na pražské Náplavce. A protože pomalu začíná letní sezóna, na návštěvníky je připraven bohatý program. Čím vyšší číslo bude ukazovat teploměr, tím spíš se osvěžíte děním na Cargo Gallery. Připravili jsme pro vás přehled sedmi nejzajímavějších akcí následujícíh předprázdninových týdnů. 

Na loď za Danem Bártou, Skyline i Filipem Topolem: TOP 7 akcí Cargo Gallery v Praze Dan Bárta se v Cargo Gallery představil 10. května a v červnu se sem vrátí

18. 5. Fiesta na Náplavce
Přijďte neformálně a o to veseleji otevřít náplavkovou sezónu na loď Cargo Gallery, která ve stejný den oslaví na vltavském vlnobití první narozeniny. Večer se ponese v rytmech balkan beats, reggae, latino a world music. Za mixážní pult se postaví dvě DJská dua: Malalata a Cabaret Manana. Party začne v 19:00 na otevřené palubě, kde oba soundsystemy odehrají své warm-up sety. Ve 21:00 se dění přesune do podpalubí, kde to roztočíte ve velkém. Program od 21:00 je přístupný pouze s platnou vstupenkou.

Na co se těšit v květnu: Halovky, kluby i open airy - v Česku vystoupí AC/DC, Mika, Mark Lanegan i Hans Zimmer

31. 5. Miss Rosie a její gang
Kdo má radši retro, neměl by si nechat ujít program posledního květnového dne. Trio Miss Rosie a její gang vás potěší i rozžhaví, rozskáče i příjemně rozpláče jazzovými a swingovými písněmi z let dvacátých, třicátých a čtyřicátých. Představí se ve složení: Miss Rosie (Rozálie Havelková - zpěv), Vojtěch Havelka (kytara, zpěv) a Josef Mikulka (kontrabas)

2. 6. Skyline
Nová deska Skyline s názvem Jungle vyšla 5. května tři roky po předchozí úspěšné nahrávce Fairytapes. Novinku kapela pokřtí 2. června na lodi Cargo Gallery na pražské Náplavce. Zároveň půjde také o první možnost, kde bude album k dostání na fyzickém nosiči. Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích GoOut a SmsTicket za 250 Kč včetně poplatků. Kapacita je omezená, fanoušci by tedy neměli váhat.

Skyline vydávají novou desku Jungle, pokřtí ji na lodi Cargo Gallery v Praze

8. 6. Dan Bárta a En.Dru
En.Dru - mistr loopingu a Dan Bárta. Excelentní improvizační záležitost, která vás roztančí! Jedinečná příležitost vidět, co je to improvizace spojená s výjimečným talentem obou zúčastněných. Bárta, který se nedávno stal Zpěvákem dvacetipětiletí v rámci cen Anděl, se v poslední době věnoval i comebacku skupiny Alice. Sólově se v Cargo Gallery představil 10. května a hned měsíc nato se na loď vrátí.

9. 6. Lanugo
Jubilejních 10 let fungování oslaví Lanugo také v Cargo Gallery. Nedávno skupina představila zbrusu nový singl Holka a spolu s Ex Lovers uvedla novou edici merchandisingu. Lanugovský kód na tomto merchi nabízí fanouškům volné stažení skladby z webu lanugo.cz. Zatím poslední album LANUGO 2014 vzniklo za podpory fanoušků přes crowdfundingový portál HITHIT a bylo zařazeno do TOP 10 českých alb roku 2014 podle iREPORTu. O silný repertoár tedy nouze nebude.

vložte odkaz, text nemažte

17. 6. Prago Union
Prago Union nedávno vydali akustický živák, ke kterému vyrazili také na turné. V červnu potěší i návštěvníky Cargo Gallery. A čím si tihle hiphopeři získali takovou popularitu? Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se "sexsymbolem" už "kousající bezzubý básník" Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrají rádia a na trpitele to neuhrají. V červnu uvidíte Kata v komorní sestavě s DJem Marou.

21. 6. Takovej barevnej vocas letící komety
Celovečerní dokumentární film vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Snímek odkrývá, jak se v životním osudu a postojích Filipa Topola odrážela doba před i po sametové revoluci, jeho posedlost hudbou a láska k Mozartovi, ale také jeho závažná nemoc. Celým filmem prostupují písně, které sám Topol označoval za formu svých deníků, a jeho povídky, doplněné postřehy a vzpomínkami jeho životních souputníků a přátel. V neposlední řadě obsahuje záznamy rozhovorů s hlavním protagonistou v unikátních archivech, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány.

zavřít