Narozeninový koncert The Cure z Hyde Parku míří do českých kin

Vydáno 13.06.2019 | autor: redakce

Loni oslavili 40 let na scéně, letos vstoupili do Rock'n'rollové síně slávy, do konce roku chystají nové album a patří mezi největší taháky Colours of Ostrava. Kolem britských The Cure je v poslední době rušno. Právě k výročí čtyřiceti let odehráli Robert Smith a spol. unikátní koncert v londýnském Hyde Parku. Jeho záznam se objeví v českých kinech už 11. července.

Narozeninový koncert The Cure z Hyde Parku míří do českých kin Narozeninový koncert The Cure z Hyde Parku míří do českých kin

Všem, kteří se už nemohou dočkat koncertu ve vítkovickém areálu, nabídne společnost Aerofilms ve spolupráci s Colours of Ostrava záznam, na který ve víru letošních událostí nezapomene ani Robert Smith. Koncert v londýnském Hyde Parku se odehrál 7. července 2018. Začal v osm a bavilo se na něm okolo pětašedesáti tisív lidí. Stalo se tak takřka na den přesně 40 let od vůbec prvního setu The Cure v zaplivaném baru The Rocket. S tím rozdílem, že v neděli 9. července 1978 těch lidí přišlo zhruba šedesát.

SOUTĚŽ: The Cure v kinech

Zážitek z více než dvouhodinového výročního koncertu umocnil osvědčený Tim Pope, zodpovědný už za ikonický záznam In Orange (1986). Spolu s úchvatnými projekcemi rozbouřeného moře, ableskujících pavučin a zlomených srdcí ho zakonzervoval v působivém 4K formátu. I Popa výkon kapely ohromil: "Nikdy jsem Roberta neslyšel zpívat tak dobře, ani The Cure hrát soustředěněji a silněji."

VIDEO: Podívejte se na živé vysílání koncertu The Cure z australského Sydney

Zvuk zase nasnímal a Robertu Smithovi pomáhal vypilovat do výpravného 5.1. audia Paul Corkett. Jejich cílem v legendárním studiu Abbey Road nebylo nic menšího než převést do filmové podoby, podle deníku Independent, "perfektní set". Ještě víc koncert vychválil The Metro: "Svědčí o tom, proč na ikonické The Cure chodí návštěvníci napříč generacemi."

TZ

Témata: The Cure, kino, Hyde Park, koncert, záznam, film

zavřít