The Cure budou živě streamovat výroční koncert z Austrálie. Oslaví jím třicet let od vydání alba Disintegration

Vydáno 09.05.2019 | autor: Aleš Harazim

Pokud se nemůžete dočkat živého vystoupení The Cure na Colours of Ostrava, navnadit se budete moci už 30. května. Na internetu totiž bude skupina živě vysílat svůj koncert z Austrálie k třicátému výročí vydání desky Disintegration.

The Cure budou živě streamovat výroční koncert z Austrálie. Oslaví jím třicet let od vydání alba Disintegration The Cure budou živě streamovat výroční koncert z Austrálie. Oslaví jím třicet let od vydání alba Disintegration

Je tomu už skutečně třicet let, co The Cure vydali desku Disintegration. Na svět přišla 1. května 1989 a znamenala pro ně návrat k temnému, gotickému zvuku, který pro ně byl typický na začátku osmdesátých let.

TOP 5 comebacků roku 2019: S novou hudbou se hlásí AC/DC, The Cure i Avril Lavigne

Bylo to pro ně docela zlomové album. The Cure se v období před ním masově proslavili, jejich songy začaly být spíše popovějšího rázu a v tu chvíli si Robert Smith řekl, že by měli zase udělat nahrávku, která nepůjde posluchačům na ruku a bude mít trvalejší hodnotu. Povedlo se jim to. Možná i díky tomu, že album vznikalo na drogách, ke kterým se Smith vrátil v době nahrávání.

Disintegration je dodnes řazeno mezi nejlepší desky kapely. Časopis Rolling Stone ji umístil na 326. místo žebříčku nejlepších alb všech dob.

KDY A KDE?

Právě k příležitosti vydání tohoto alba hrají The Cure v australském Sydney Opera House. Koncert je vyprodaný, ale všichni zájemci dostanou možnost vidět ho díky live streamu.

Ten proběhne na Facebooku a YouTube kanálu Sydney Opera House přesně 30. května v 8 hodin večer australského času. U nás to bude přesně v poledne 30. května. Ideální k obědu!

Text: Aleš Harazim

Témata: The Cure, koncert, livestream, Disintegration

zavřít