Petr Janda Olympic vyprodal své turné po Americe. Kvůli kytaře mu uletělo letadlo a ztratil se kufr

Vydáno 06.03.2023 | autor: iREPORT

Lídr skupiny Olympic Petr Janda pokračuje v oslavách šedesáti let kapely a slaví s českými krajany za Atlantikem. Vyprodal všech pět koncertů, mimo jiné ve Washingtonu nebo New Yorku. Nezastavily ho ani mnohé komplikace, kdy nejprve nedostal pracovní vízum, poté mu uletělo letadlo a ještě mu ztratili kufr. Po návratu bude pokračovat v narozeninové šňůře, kterou Olympici zakončí 18. prosince v O2 areně.

Petr Janda Olympic vyprodal své turné po Americe. Kvůli kytaře mu uletělo letadlo a ztratil se kufr Petr Janda Olympic vyprodal své turné po Americe. Kvůli kytaře mu uletělo letadlo a ztratil se kufr

Už samotný odlet za velkou louži naznačil, že vše nepůjde jako po drátkách. Kvůli pozdní žádosti o vízum musela manželka Alice s dcerami odletět do Miami o týden dřív. Ani ve státech ale trable neskončily. “Při letu do Washingtonu mi strašně dlouho zkoumali při kontrole kytaru, pak na ní dělali různý testy, asi jestli v ní nevezu drogy. Zjistili, že nic, tak nás pustili,” popisuje Janda situaci kvůli které ale nestihnul svůj let. “Ke gatu běželi úplně na poslední chvíli a obsluha jim ho zavřela přímo před nosem. Takže letěli až dalším letadlem. A kufr mu dovezli až další den,” prozradila manželka.

Jak se žije na šňůře | Olympic: Největší srandista všech dob byl Ferda. Ponorky jsme vždy zvládli, důkazem toho je, že oslavíme příští rok šedesát let

Všechny patálie si ale vždy vynahradil na pódiu. Americkou tour začal v Miami, pokračoval do Sarasoty a Washingtonu a koncerty si nemohl vynachválit. “Lidi se tu ke mně strašně hezky chovají, tak si toho vážím a užívám si to. Přišlo jich hrozně moc, je úžasná atmosféra, někteří jsou i dojatí. Zvláštní teda je, že na mě tady chodí takový maminky, kolem 40 a převážně ženský,” podivuje se s úsměvem Janda.

Do USA se Janda vrací po roce a krajané toho opět využili. Všech pět amerických zastávek, na Floridě, ve Washingtonu, New Jersey a New Yorku se vyprodalo. Poté se už Janda vrací do Česka, kde bude s kapelou pokračovat v Respect Tour Olympic 60, na které oslavují 60. výročí kapely. Slavnostním vyvrcholením bude koncert, který kapela přidala kvůli velkému zájmu a nebude nikde jinde, než v pražské O2 areně 18. prosince 2023.

TZ, foto: Matěj Třešňák, Markéta Kolínská
Témata: Petr Janda, Olympic, turné, USA

zavřít