LIVE: Olympic poprvé s novým klávesákem, kapela hraje skvěle. Podívat se přišli i kolegové

Vydáno 19.06.2020 | autor: Roman Jireš

Kapela Olympic představila nového klávesáka Pavla Březinu. Bývalý člen Argemy se s legendou české pop music poprvé postavil na pódium ve středu v areálu pražského PVA EXPO, kam se přišly podívat čtyři stovky fanoušků. A jak se z pokoncertních ohlasů zdá, skupina nemohla vybrat lépe. Na pódiu to Olympicům skvěle šlapalo a důstojně tak otevřeli premiérový ročník projektu Prague & Kemp Letňany.

LIVE: Olympic poprvé s novým klávesákem, kapela hraje skvěle. Podívat se přišli i kolegové Foto: Radoslav Venčák

Olympic zahájil své představení přesně v osm. Na pódiu stál poprvé po pětiměsíční pauze a hned při úvodních skladbách Trilobit a I'm Fine bylo vidět i slyšet, že se muzikanti na živé hraní opravdu těšili. Kromě zmíněných písní představila skupina z aktuálního alba také song Jsi moje..., v němž Petr Janda popisuje seznámení se svojí manželkou Alicí. S ní letos oslavil už patnácté výročí svatby a jak během koncertu přiznal, úplně na toto jubileum zapomněl.

Příběh českého hitu: Olympic - Želva

Ze starších písní Olympic spokojenému publiku nabídl hity jako Manekýny, Dávno, Osmý den, Dědečkův duch nebo Vůně benzinu. Trilogii Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř, která zaznamenala velký úspěch v 80. letech, připomněla kapela skladbami Já (sobectví) a Okno mé lásky. Svoji metalovou koketérii pak demonstrovala peckou Když ti svítí zelená.

Nový člen kapely Pavel Březina, který nahradil Jiřího Valentu, své umění předvedl například v písních Dynamit nebo Želva, ve které všechny ujistil, že mu není cizí ani hraní na harmoniku.

Koncert vyvrcholil přídavky Dej mi víc své lásky a Jasná zpráva. V tu chvíli už s kapelou zpívala většina přítomných. Nutno navíc ocenit frázování Jandy, kterému bylo rozumět každé slovo. A i ozvučit zvládla skupina prostor na výbornou.

RECENZE: Olympic to na albu Trilobit nebalí, je stále vlakem, co nikde nestaví

V hledišti měl Olympic kromě fanoušků také řadu hudebních kolegů. Na svého otce se přijela podívat Marta Jandová a nechyběli ani zpěvák Petr Kolář, bývalý kolega Pavla Březiny z Argemy Jarek Filgas nebo baskytarista Svatopluk Šváb z Totálního nasazení, které letos oslaví své třicátiny.

Text: Roman Jireš, foto: Tereza Straková, Radoslav Venčák

Témata: Olympic, Petr Janda, PVA EXPO, Prague & Kemp Letňany

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít