Pink se koncertem na Szigetu vrátí na pódia, Českou republiku bude reprezentovat Klara & The Pop

Vydáno 21.03.2017 | autor: redakce

Pink znovu míří na festival Sziget. Právě tato popová diva je prvním velkým a zvučným jménem, které jako headliner odstartuje 9. srpna sedmidenní party uprostřed Budapešti. V programu se k již ohlášeným Kasabian, Major Lazer, PJ Harvey či Alt-J navíc nově přidávají další jména jako je Wiz Khalifa, Rita Ora či The Courteeners. Z České republiky míří na Sziget Klára Výtisková se svoji kapelou Klara & The Pop. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici až do 31. května.

Pink se koncertem na Szigetu vrátí na pódia, Českou republiku bude reprezentovat Klara & The Pop Pink na koncertě v Praze v roce 2013. Foto: Petr Tibi

Od svého debutu v roce 2000 vydala Pink sedm sólových alb, prodala celosvětově přes 60 milionů nosičů, 130 milionů singlů a okolo 2,4 milionů DVD. V roce 2013 byla vyhlášena renomovaným hudebním magazínem Billboard Ženou roku. S tour k jejímu albu The Truth About Love odehrála 142 koncertních show. Vystoupení na Szigetu bude 9. srpna zároveň jejím velkým návratem na koncertní podia!

LIVE: Akrobatka Pink v Praze zpívala, létala, tančila a nadchla

Festival Sziget se koná na rozložitém ostrově uprostřed Budapešti a je známý především díky svému pestrému programu. Na festivalu se nachází více než 50 míst s rozmanitým programem a hudba zde hraje non stop. Letošní line up nabízí jména jako Kasabian, Major Lazer, Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, PJ Harvey, Alt-J a mnoho dalších.

vložte odkaz, text nemažte

Na hlavním pódiu, pojmenovaném po tragicky zesnulém Danu Panaitescu, vystoupí nově Wiz Khalifa a také Rita Ora. V obřím stanu A38  se představí Alex Clare, Dimension, HER, The Courteeners a The Vaccines. Paul van Dyk a Bassjackers patří mezi další umělce, které přivítá monstrózní Arena stan.

Sziget ohlašuje další jména: Kasabian, Clean Bandit, Billy Talent nebo Interpol

Na Europe stage, tradiční místo, kde se představuje to nejlepší z klubové scény celé Evropy, míří z České republiky Klara & The Pop. Klára začala kariéru ve skupině Toxique v roce 2008. V roce 2013 začala vydávat sólově singly, což vyvrcholilo sólovým debutem v roce 2015. Získala za něj cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Zatím poslední videoklip, který Klára zveřejnila nese název All Night Long.

Ze Slovenska zamíří na Sziget talentované duo Kinsfolk.

Sziget nabízí permantentky sedmidenní nebo pětidenní. Koncert Pink se odehraje v první den Szigetu a vstup na tento den je možný se sedmidenní permanentkou nebo se speciální jednodenní vstupenkou. Jednodenní vstupenky jsou dostupné pro každý ze sedmi dnů Szigetu. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici až do 31. května.

tz, jm, foto: Petr Tibi, archiv

Témata: Sziget, Pink, Klára Vytisková, Klara & The Pop, festivaly

zavřít