Smashing Pumpkins přijedou do Prahy v původní sestavě. Oslaví zde třicet let

Vydáno 26.11.2018 | autor: Josef Martínek

Smashing Pumpkins ohlašují své první koncertní turné od roku 2000, na kterém se představí původní členové skupiny Billy Corgan, Jimmy Chamberlin a James Iha. Kapela se po osmi letech vrací do Prahy, ve Foru Karlín zahraje 6. června.

Smashing Pumpkins přijedou do Prahy v původní sestavě. Oslaví zde třicet let Smashing Pumpkins přijedou do Prahy v původní sestavě. Oslaví zde třicet let

Držitelé ceny Grammy a rockoví průkopníci Smashing Pumpkins ohlásili evropskou část svého Shiny And Oh So Bright Tour. Jedná se o jejich první turné po téměř dvaceti letech se zakládajícími členy, kterými jsou Billy Corgan, Jimmy Chamberlin a James Iha.

Smashing Pumpkins zahráli po šestnácti letech v obnovené sestavě

Skupina na monumentálním turné oslaví třicáté výročí svého založení a fanoušci se mohou těšit na skladby z průběhu celé její kariéry - zazní výlučně materiál z jejich debutu Gish a z následujících alb Siamese Dream, Mellon Collie and Infinite Sadness, Adore a Machina. Ke Smashing Pumpkins se připojí jejich dlouholetý spolupracovník, kytarista Jeff Schroeder. Formace tak vystoupí se třemi kytaristy, aby co nejvěrněji předvedla zvukovou podobu svých alb.

"Program koncertů, stejně jako scéna, se budou naprosto lišit od toho, co jsme kdy udělali. Pokud je tohle šance na nový začátek, hodláme to pořádně rozjet," dodal Corgan.

tz, jm

Témata: Smashing Pumpkins, Billy Corgan, Forum Karlín

zavřít