V Barceloně se o víkendu konal koncert pro 5 tisíc lidí

Vydáno 29.03.2021 | autor: redakce

Fotografie a videa ze sobotního koncertu v Barceloně obletěly svět. V rámci pilotního projektu se ho zúčastnilo pět tisíc fanoušků rockové hudby, všichni museli podstoupit rychlotest na koronavirus.

V Barceloně se o víkendu konal koncert pro 5 tisíc lidí V Barceloně se o víkendu konal koncert pro 5 tisíc lidí

Pořadatelé velkých akcí po celém světě se v posledních měsících již několikrát rozhodli dokázat, že za dodržení určitých pravidel by se hromadné události mohli pořádat bez obav z šíření koronaviru. Do jejich řad se nyní přidali také v Barceloně, kde se v rámci pilotního projektu konal koncert pro pět tisíc lidí.

V Nizozemsku uspořádali koncert pro 1350 lidí, lidé v rámci experimentu dodržovali odlišná pravidla

Akce proběhla v hale Palau Sant Jordi. Show rockové kapely Love of Lesbian se lidé mohli zúčastnit pouze za předpokladu, že jim v den jejího konání vyšel negativní test na koronavirus. Uvnitř na sobě všichni museli mít respirátory, které jim poskytli sami pořadatelé.

„Bylo skvělé uniknout na okamžik realitě. Zavzpomínali jsme na časy, kdy bylo vše ještě normální,“ uvedl čtyřicetiletý Jose Parejo. Radost z vystoupení měla také kapela. „Uplynul už rok a půl od chvíle, co jsme hráli naposledy. Někteří z nás tady pláčou,“ uvedl zpěvák Santi Balmes.

Lidé, kteří si lístky zakoupili, si mohli vybrat ze tří předem určených míst, kde podstoupí antigenní test. Pokud byl výsledek negativní, obdrželi prostřednictvím SMS zprávy kód, díky kterému je vpustili na koncert. Vstupenka se pohybovala v rozmezí od 23 do 28 euro.

Konání koncertu povolila španělská vláda. Stejní organizátoři uspořádali podobnou show už loni v prosinci, jen s tím rozdílem, že tenkrát na ni vpustili pouze 500 osob. V souvislosti s pozitivními výsledky se tak rozhodli stejnou studii provést znovu, jen s větším počtem účastníků.

red, foto: Twitter
Témata: Barcelona, koncert, koronavirus

zavřít