Zahraniční část Žebříku: Absolutní triumf Adele, vyhráli i Adam Lambert, Coldplay nebo Amy

Vydáno 21.03.2016 | autor: Josef Martínek

Už od 11. března vědí hlasující v anketě Žebřík, kdo vyhrál v domácí části. Nyní si mohou prostudovat také výsledky v zahraniční části. Naprosto ji opanovala Adele, která triumfovala hned čtyřikrát. Ovládla všechny kategorie, které mohla. 

Zahraniční část Žebříku: Absolutní triumf Adele, vyhráli i Adam Lambert, Coldplay nebo Amy V zahraniční části Žebříku neměla Adele konkurenci

Britská diva Adele, která se loni vrátila po skoro pěti letech novým albem 25, u fanoušků zabodovala na celé čáře. Stala se Zpěvačkou roku, když pokořila Taylor Swift i Ellie Goulding, deska 25 byla zvolena Albem roku a její hit Hello uspěl jak mezi písněmi, tak i v soutěži videoklipů. Celkově čtyři první místa jsou důkazem, že Adele loňský rok v pop music skutečně ovládla. 

To nejlepší ze Žebříku připomene Óčko. Nezapomeňte se dívat v pondělí večer

V kategorii skupin zvítězili Coldplay před Imagine Dragons a Muse, Zpěvákem roku je Adam Lambert, za nímž skončil druhý Ed Sheeran a třetí David Bowie. Za Objev roku hlasující považují skupinu Wolf Alice, nejlepší akcí roku 2015 pro ně byl festival Sziget a mezi filmy nenašel přemožitele snímek Amy, pojednávající o smutném osudu Amy Winehouse. Průserem roku je terorismus. 

Na Žebříku triumfovali Kryštof, ceny má i Slza, Chinaski a Barbora Poláková. Speciální ocenění převzali No Name

Výsledky domácí částí byly vyhlášeny 11. března v Plzni, slavnostní večer v areálu DEPO2015 moderovali Tomáš Hanák a Barbora Poláková. Dvě vítězství si připsali Kryštof, vyhráli i Tomáš Klus, Slza, Aneta Langerová, Thom Artway, Barbora Poláková, film Padesátka a festival Hrady CZ. To nejlepší z letošního Žebříku uvidí v pondělí 21. března od 20 hodin diváci Óčka, pořadem provede Tereza Tobiášová.

Anketu Žebřík vám přinesl magazín iREPORT ve spolupráci s portálem Samosebou.cz a dalšími partnery. Výsledky domácí i zahraniční části najdete zde

Výsledky zahraniční části:

Skupina:
1. Coldplay
2. Imagine Dragons
3. Muse

Album:
1. 25 - Adele
2. Drones - Muse
3. The Original High - Adam Lambert

Skladba:
1. Hello - Adele
2. Ghost Town - Adam Lambert
3. Mercy - Muse

Videoklip:
1. Hello - Adele
2. Learn To Fly Rockin' 1000 - fanoušci Foo Fighters
3. Ghos Town - Adam Lambert

Zpěvák:
1. Adam Lambert
2. Ed Sheeran
3. David Bowie

Zpěvačka:
1. Adele
2. Taylor Swift
3. Ellie Goulding

Objev:
1. Wolf Alice
2. James Bay
3. The Weeknd

Akce:
1. Sziget
2. Zaz v Praze
3. Ed Sheeran v Praze

Film:
1. Amy
2. Star Wars: Síla se probouzí
3. Padesát odstínů šedi

Průser:
1. Terorismus
2. Miley Cyrus
3. Justin Bieber
 

zavřít