Zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins

Vydáno 26.03.2022 | autor: redakce

Během turné po Jižní Americe zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins. Po frontmanovi Davidu Grohlovi byl zřejmě nejvýraznějším členem sestavy, bylo mu padesát let. Příčina smrti nebyla stanovena, policie však uvedla, že by mohla mít něco společného s drogami. Hawkins byl nalezený v hotelovém pokoji v Bogotě.

Zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins Zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins

"Rodina Foo Fighters je zdevastována tragickou a nečekanou smrtí našeho milovaného Taylora Hawkinse. Jeho hudební duch a nakažlivý smích budou žít navždy s námi. Myslíme na jeho ženu, děti a rodinu a žádáme o respektování jejich soukromí v těchto těžkých časech," uvedla kapela ve svém prohlášení.

ROCK BLOG: Moje nejoblíbenější kapela Foo Fighters aneb Deset zářezů největší rockové kapely současnosti

Hawkinsovi bylo padesát let, členové Foo Fighters ho měli najít mrtvého v hotelovém pokoji v Bogotě v Kolumbii, kde měla skupina včera vystoupit na tamním festivalu. V rámci turné měla poté zamířit také do Evropy, nejblíže českým hranicím měla vystoupit v červnu v Berlíně.

"Příčina úmrtí nebyla stanovena, podle blízkých Hawkinse by ale mohla souviset s drogami," uvedli zástupci policie pro kolumbijské noviny. Hoteloví zaměstnanci měli zavolat záchranku, když si bubeník stěžoval na bolest na hrudníku. V době jejího příjezdu byl Hawkins už mrtvý.

"Byli jsme v zákulisí a najednou jsem viděla, jak tým Foo Fighters všechno balí," uvedla novinářka Beatriz De La Parva z BBC Minute. "Po Nilu Rodgersovi vyšli na pódium organizátoři a všem oznámili, že pro ně mají velmi smutnou zprávu. Pak se na promítací ploše za nimi objevilo, že Taylor zemřel a zavládlo ticho. Pár lidí vystupujících na ostatních pódiích začalo hrát My Hero od Foo Fighters. Pak se na pódiu, kde měla kapela hrát, začaly hromadit svíčky a spousta lidí kolem plakala."

Hawkins hrál s Foo Fighters od roku 1997, kdy nahradil Williama Goldsmithe. Skupinu jako takovou pak v roce 1994 založil David Grohl po smrti Kurta Cobaina a konci Nirvany. "Byl jsem trochu nervózní, ale přenesl jsem se přesto," uvedl Hawkins krátce po připojení se ke skupině pro OC Weekly. "Nikdo nemůže být lepším než David Grohl, má vždycky ve své hlavě nějakou vizi," dodal s odkazem na to, že Grohl v Nirvaně bubnoval. Ve Foo Fighters však převzal roli bubeníka, s Hawkinsem se však u mikrofonu občas vystřídal.

red, foto: FB Taylor Hawkins, Marek Holoubek
Témata: Taylor Hawkins, Foo Fighters, smrt

zavřít