Zemřel Malik B., zakládající člen The Roots

Vydáno 30.07.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Ve svých sedmačtyřiceti letech zemřel zakladatel americké hiphopové kapely The Roots, Malik B. Zprávu o úmrtí rappera zveřejnila jeho sestřenice, později se s bývalým členem skrze sociální sítě rozloučila také jeho bývalá skupina.

Zemřel Malik B., zakládající člen The Roots Zemřel Malik B., zakládající člen The Roots

„Smrt mého bratrance mě velmi zarmoutila. Byl tak talentovaný a měl obrovské srdce. Stále si pamatuji jeho začátky s The Roots. Dal mně a mému tátovi kazety k poslechnutí. Už teď mi chybíš,“ loučila se s příbuzným Dona Champion.

LIVE: The Roots dokázali, že jsou žijící legendou

Smrt Malika B. zasáhla i jeho bývalou skupinu The Roots. „Pamatujme si jej pro jeho oddanost islámu, jeho láskyplnost a jako jednoho z nejtalentovanějších hiphoperů na světě.“

Malik Abdul Basit zemřel zatím z neznámých příčin ve středu 29. července. Výraznou hudební stopu zanechal především v kapele The Roots, kterou v osmdesátých založil s Ahmirem Thompsonem a Tariquem Trotterem. V roce 1993 formace debutovala s nezávislým albem Organix, první studiovou desku Do You Want More?!!!??! nahráli The Roots ale až o dvě léta později.

Na počátku 20. století Malik B. skupinu opustil, v roce 2006 s ní však opět navázal spolupráci, ovšem už ne plnohodnotnou. Na albech The Roots vystupoval pouze jako host. Sám pak vydal dvě vlastní studiové desky, z nichž poslední Unpredictable vznikla v roce 2015.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: The Roots, Malik B., hiphop

zavřít