Zemřel Paul O'Neill, zakladatel souboru Trans-Siberian Orchestra, se kterým zpívala Gabriela Gunčíková

Vydáno 07.04.2017 | autor: redakce

Ve věku 61 let zemřel rocker Paul O'Neill, známý v souvislosti s kapelami jako Trans-Siberian Orchestra nebo Savatage. První jmenovanou v roce 1996 založil a byl jejím producentem a skladatelem. 

Zemřel Paul O'Neill, zakladatel souboru Trans-Siberian Orchestra, se kterým zpívala Gabriela Gunčíková Zemřel Paul O'Neil, zakladatel souboru Trans-Siberian Orchestra, se kterým zpívala Gabriela Gunčíková

"Celá Trans-Siberian Orchestra rodina, minulá i současná, má zlomené srdce z té zničující zprávy, že Paul O'Neill podlehl své chronické nemoci. Byl nás přítel a vůdce - měl tvořivého ducha a nesobeckou duši. Je to pro nás všechny hluboká a nepopsatelná ztráta," uvedli zástupci Trans-Siberian Orchestra na Facebooku. 

Trans-Siberian Orchestra přivezla do Prahy velké rockové divadlo

O'Neill se dlouhá léta věnoval produkci, na svém kontě měl opakovanou spolupráci s kapelou Savatage, angažoval se také pro Badlands nebo Metal Church. Jeho projekt Trans-Siberian Orchestra si získal popularitu fanoušků díky sérii rockových oper, založených na gigantické show. Dosud prodali přes deset milionů vstupenek na koncerty a více než deset milionů svých alb. 

vložte odkaz, text nemažte

V kapele v letech 2014 a 2015 působila i česká zpěvačka Gabriela Gunčíková, která s ní jako jedna z vokalistek objela severoamerické turné. 

Témata: Paul O'Neill, Trans-Siberian Orchestra, rock, Gabriela Gunčíková

zavřít