LIVE: Jelen opanoval vyprodanou Lucernu, ovace fanoušků nebraly konce

Vydáno 04.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Na závěr svého turné Jelen dlouho dopředu vyprodal Velký sál Lucerny, aby zde představil své nové album Vlčí srdce. Zazářil i předskokan David Stypka s kapelou.

LIVE: Jelen opanoval vyprodanou Lucernu, ovace fanoušků nebraly konce Jelen opanoval vyprodanou Lucernu, ovace fanoušků nebraly konce. Foto: Lucie Levá

JELEN
LUCERNA, PRAHA
3. 12. 2016

Jelen vystoupal do hvězdných výšin hlavně během posledního roku a stal se již během léta hlavním tahákem festivalů. Svoje úspěšné turné po republice završila kapela v Lucerně, kterou beznadějně vyprodala. Jelenům se povedl husarský kousek, protože ještě před dvěma lety jezdili jako předskokané, a nyní vyprodávají sály pro tisíce lidí. Jejich písně zlidověly a zasáhly široké spektrum posluchačů napříč generacemi.

Jelen interview: Hudba je magie v praxi, naše nová deska je o koncích a nových začátcích

VŠECHNY PŘEKVAPIL DAVID STYPKA

Nejprve se představil v roli předskokana David Stypka, lidé byli ale nejspíš špatně informováni, protože když se svou kapelou nastupoval na pódium, řada fanoušků už mylně očekávala vystoupení Jelenů. Možná proto někteří diváci jeho set "prokecali", aniž by si Davida pořádně poslechli a objevili jeho silný potenciál, zajímavý hlas a sdělné texty. Škoda, koncert to byl totiž výborný.

Objev české scény David Stypka: Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři, moje deska bude o strachu

vložte odkaz, text nemažte

Jelen nastoupil a capella s doprovodným luskáním při písni Sám sebou. Již po jejím odehrání celá Lucerna bouřila - neutichající potlesk následoval po každé písni. Proč? Protože se Jelenu jako jedné z mála kapel poslední doby podařilo zabodovat u veřejnosti s prostým a čistým muzikanstvím, plným energie, kterou z pódia rozhazují mezi fanoušky. Ti jim to oplácejí.

Jelen ve Velké Lucerně rozbušil Vlčí srdce tisíců fanoušků

DO HRANÍ SE ZAPOJILI I TECHNICI

Mezi hosty večera patřily krom všudypřítomné Kateřiny Marie Tiché i akordeonistka Maruška Cejnová a zpěvačka vietnamského původu Vu Thao Chi. V závěru při Magdaléně se neváhali přidat také technici a Martin Ledvina, producent obou jejich desek. Závěrečného Jelena navíc doplnil překvapivě David Stypka s kapelou, když naběhli na pódium s bubny a oživili již tak velmi svižnou píseň.

RECENZE: I když Jelen zpívá o hořkosti, Vlčí srdce bije radostně

SPLNĚNÝ KLUKOVSKÝ SEN

Píseň Klidná jako voda věnoval Jindra své manželce a dceři, pro kterou ji původně složil. Co bylo dál? si s nimi vystřihla vybraná fanynka Kristýna, která všechny překvapila svým líbezným a do písně skvěle se hodícím hlasem. Rovnou ji využili k tomu, aby jim pokřtila album Vlčí srdce, které je na pultech obchodů už od začátku října. Tři týdny před Vánoci nemohla chybět Vánoční, u které si trumpetista Saša vyměnil místo u "kopáku" s Ondřejem. Zajímavým momentem byla bluegrassová Neumírám, kterou začal osamocený Jindra a v závěru skladba gradovala již klasickým "gladiátorským" soubojem mezi sóly Saši a Honzy. Nepochopitelnou intervencí byla mezi přídavky ne moc vhodně zvolená klidná novinka Slunovrat. 

Koncert se povedl na výbornou, zvuk byl perfektní a fanoušci úžasní, zpívali sborově jako jeden muž. Obyčejným klukům se splnil neobyčejný sen - vyprodat Velkou Lucernu. Co víc si česká kapela, která je stále teprve v začátcích své cesty, může přát?

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Jelen, Vlčí srdce, Jindra Polák, Kateřina Marie Tichá, David Stypka, Jericho

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít