LIVE: Lenny je v klubech na dosah ruky. Velká pódia už na ni čekají

Vydáno 09.10.2016 | autor: Josef Martínek

Během svého prvního turné objíždí Lenny menší kluby a vozí do nich show, která by obstála i v daleko rozlehlejších prostorech. Vzhledem k tomu, jak rychle její hvězda stoupá, jsou velká pódia nejspíš jen otázkou času. Také v Plzni dokázala, že k nim má nakročeno.

LIVE: Lenny je v klubech na dosah ruky. Velká pódia už na ni čekají Lenny je v klubech na dosah ruky. Velká pódia už na ni čekají. Foto: Marcela Holotová


LENNY
+ JAKUB ONDRA
BUENA VISTA, PLZEŇ
8. 10. 2016

Turné k opěvovanému debutu Hearts jako by Lenny zastihlo někde na půli cesty mezi rolí klubové písničkářky a halové hvězdy. Lenka Filipová mladší se totiž na začátku kariéry prezentovala hlavně jako zpěvačka emotivních klavírních balad, s debutovou deskou Hearts ale popustila uzdu své kreativity a nyní je její tvorba daleko pestřejší. Zvládne rockovou vypalovačku, akustický pop s chytlavým popěvkem a třeba i rapovou vsuvku.

FOTOREPORT: Lenny a Jakub Ondra zaplnili plzeňský klub Buena Vista do posledního místečka

Všechno předvedla také v plzeňském klubu Buena Vista. Vyprodáno hlásil už dopředu, diváci tak měli možnost v semknutém prostředí zažít show, na kterou nejsou v klubech zvyklí. Nechyběly projekce, světelné efekty a na závěr ani sprcha konfet. I když Lenny doprovázeli pouze dva hudebníci, večer nebyl po instrumentální stránce ochuzen - vždyť Ondřej Fiedler střídal kytary, baskytaru a zvládl i hru na ukulele, za bicími pak úřadoval Adam Vychodil.

PŘIŠEL I DARTH VADER

Energií napumpovala přítomné už úvodní Lover, aktuální singl, kterému dominují tvrdé kytary. Stejně jako poté u písničky Bones ji uvedly předtočené vokály, které avizovaly příchod zpěvačky na pódium. Šlo o součást show, takže to snad ani nelze považovat za playback, protože Lenny následně potvrdila, že její vokální kvality jsou fantastické.

Lenny interview: Inspiruje mě britské myšlení, v zahraničí by kapely jako Ortel neprošly

Pro zpěvačku je typický právě rockově zabarvený chraplák, krásně ale její hlas vyzní i tehdy, když na něj netlačí, což se ukázalo zejména při již zmiňovaných klavírních baladách. Zazněly ty starší a prověřené (Fighter, You're My Everything) i čerstvé přírůstky z nové desky (My Love, Release Me). Sílu má také za doprovodu akustické kytary, jak ukázala titulní písnička.

Díky tomu, že bloky pomalých songů prokládala svižnými hitovkami, monotónnost koncertu nehrozila. Jako divoženka házela vlasy ze strany na stranu při rebelské FUN., nejhranějším singlu v českých rádiích Hell.o i All My Love, svém průlomovém hitu. Ten pro velký úspěch zazněl hned dvakrát, protože zařazené přídavky publiku nestačily. Při prosluněné Standing At The Corner Of Your Heart se na jevišti ukázal dokonce i sám Darth Vader, zloduch z Hvězdných válek.

vložte odkaz, text nemažte

Možnosti vidět Lenny v malých klubech pro maximálně pár stovek příchozích by si fanoušci skutečně měli považovat. Jak dokazují prodeje desky Hearts, která byla dva týdny nejžádanější v Česku, a kladné ohlasy napříč celou hudební veřejností, z Lenny roste velká osobnost tuzemské scény. Příště už ji možná uvidíme ve větších sálech, repertoár i charisma na to má.


Jakub Ondra si kromě vlastního setu s Lenny zazpíval duet.


PŘEKVAPENÍ JMÉNEM JAKUB ONDRA

Pár slov si ale určitě zaslouží i předskokan Jakub Ondra. Jestliže na začátku kariéry zpíval česky a tak trochu působil jako "wannabe Tomáš Klus", nyní konečně našel svou cestu. Anglické texty jeho barvě hlasu sedí víc, akustický miniset s parťákem Štěpánem Krtičkou (cajon) byl poctivý, upřímný a osvěžující. Ne že by se úplně zbavil přirovnávání, v obecenstu si lidé špitali, že zní trochu jako "český Ed Sheeran". Pozitivní energie, kterou na pódium přinesl, ale rozhodně nebyla hraná. Sympatického písničkáře, který nevynechal ani svůj největší hit On The Menu, vyprovázel zcela zasloužený aplaus. 

text: Josef Martínek, foto: Marcela Holotová

Témata: Lenny, Hearts, Jakub Ondra, Tomáš Klus, Ed Sheeran, koncerty, turné

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít