LIVE: Radiofest České Budějovice - Slza plnila přání, Igor Timko z No Name slavil narozeniny

Vydáno 04.09.2017 | autor: redakce

Již potřetí se uskutečnil v Českých Budějovicích oblíbený Radiofest. Počasí ovšem nepřálo a od samého rána pršelo. I přesto na festival dorazilo velké množství návštěvníků.

LIVE: Radiofest České Budějovice - Slza plnila přání, Igor Timko z No Name slavil narozeniny LIVE: Radiofest České Budějovice - Slza plnila přání, Igor Timko z No Name slavil narozeniny


Ačkoliv hudební program začínal od 13:00, areál českobudějovického výstaviště byl návštěvníkům přístupný již od 11 hodin. Mezitím se moderátoři rádia postarali o zábavu vtipnými vstupy a soutěžemi.

SLZA PLNILA PŘÁNÍ FANOUŠKŮM


Když se před třináctou hodinou začali v prostoru pod pódiem hromadit mladší návštěvníci, bylo zřejmé, že bude na programu populární mladá skupina. Ve chvíli, kdy se na pódiu objevil rodák z Českých Budějovic Petr Lexa společně s Lukášem Bundilem, jako duo Slza, fanoušci šíleli. Rádiový hit Celibát vystřídala píseň Vstříc nekonečnům. Na ni Lexa navázal dotazem na své fanynky v předních řadách, co by si na světě nejvíce přály. Když se mu jako jedna z odpovědí dostalo upřímné: "Fotku s tebou", nezaskočilo ho to a vysněné přání dívce splnil. Sen splnil i dvěma dobrovolnicím, kterým umožnil zazpívat úryvek hitu Lhůta záruční. Vystoupení zakončila Slza přídavkem v podobě nejnovější písně Ani vody proud.

NESTÁRNOUCÍ LEDECKÝ STÁLE TÁHNE


Po třicet minut trvající přestavbě pódia odstartoval svou hudební smršť Janek Ledecký. Oblíbený český písničkář se těšil velkému zájmu. "Svět se točí, točí," zpíval v písni Právě teď, přičemž tou Janek roztočil svět mnoha ženám. I při dalších písních mu fanoušci projevili velkou podporu, a to zejména při hitech jako Všechno, co si budeš přát či Pěkná, pěkná, pěkná. Závěrem zazněl megahit Na ptáky jsme krátký, po němž se urputně rozpršelo.

JELEN NAKOPL PROGRAM RADIOFESTU


Jako zázrakem přestal mohutný déšť ve chvíli, kdy se na pódiu objevila kapela Jelen. I přes zranění Jindry Poláka, který koncert netradičně odehrál vsedě s ortézou, nadávkovala kapela návštěvníkům neskutečné množství energie. Jako hosta si přizvala Kateřinu Marii Tichou.

V písni Nebe nad Prahou se zpívá: "Je mokrá neděle a dny se začly krátit…", autor této písně zřejmě netušil, jak dokonale vystihne "mokrou" atmosféru na festivalu. V písni pak Prahu Polák obměnil za Budějovice. Dále zazněly hity jako Vlčí srdce či Co bylo dál? Na konec zazněla nejznámější Magdaléna a přídavkem pak píseň Jelen.

DIVOKÁ LENNY, NO NAME ROZDÁVALI LÁSKU


Jako další se na pódiu objevila Lenny. S energickou písní Hell.o přímo vtrhla na scénu. Její strhující hlas, energický tanec a výrazný projev utkvěl v hlavě nejednomu z účastníků akce. Efekty a konfety výkon mladé zpěvačky okořenily a dodaly tak vystoupení správnou atmosféru. Na závěr si Lenny ponechala jeden z nejznámějších hitů All My Love.Poté zahráli No Name. Už při první skladbě Povedz mi láska, bylo zřejmé, že vystoupení této košické kapely bude jedna velká show. Právem jsou tito Slavíci bez hranic u nás nejoblíbenější zahraniční kapelou. Bezesporu za to může velké množství hitů, ale také srdce na dlani, se kterým před nás předstupují. Oblíbenost kapely všemi generacemi potvrzovalo i publikum, složené ze všech věkových kategorií.

Mnoho návštěvníků pobavily Igorovy vtipy či jeho taneční kreace. Jako bonus působily krásně laděné světelné efekty na scéně. Během vystoupení No Name nechyběly hity jako Starosta, Nie alebo ano, Ty a tvoja sestra. Se svým klávesistou Zoltánem Sallaiem (Zoli) zazpíval Igor Timko příjemnou píseň Mám len pár chvil, kterou oba dva doplnili originální choreografií. Na konec zazněla Věčnost a přídavkem Lekná. Po vystupení No Name proběhly na pódiu gratulace Igoru Timkovi, který 5. září oslaví 39. narozeniny.

MANDRAGE DALI OCHUTNAT Z NOVÉ DESKY


Úplným závěrem zahrála skupina, která je známá pro svou do detailů propracovanou show. Proto ani zde nechyběla vyladěná scéna a černozlaté kostýmy. Známé písně jako Ona se smála či Mechanik nenechaly nikoho chladným a tak v mžiku roztančili celé publikum. Po zbytek večer kapela pálila jednu hitovku za druhou. Během palby písní připomněli fanouškům, že chystají nové CD, z něhož představili singl Slečno, já se omlouvám se. Podle této ochutnávky se mají fanoučci skupiny na co těšit.

text: Lada Sojková, foto: Pavel Sojka

Témata: Radiofest, Lenny, No Name, Mandrage, Slza, Jelen

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít