LIVE: Skupina Jelen v pražských Ledárnách zpívala, vzpomínala a děkovala

Vydáno 29.06.2022 | autor: Barbora Turková

Léto je ve znamení především venkovních akcí a festivalů. Koncerty v pražských Ledárnách se staly tradicí a naštěstí se je nepodařilo zastavit novou městskou vyhláškou. Živá kultura v Praze tak může žít dál. Úterní večer fanouškům svou hudbou zpříjemnila kapela Jelen.

LIVE: Skupina Jelen v pražských Ledárnách zpívala, vzpomínala a děkovala Foto: Václav Ryba

Jelen
Ledárny Braník, Praha
28. 6. 2022

Pražské Ledárny Braník se o svůj život musely strachovat. Obyvatelé městské části Prahy 4 si stěžovali na hluk, který se podle nich linul od „června do září každý den“. Naštěstí se živé kultuře podařilo přežít, a tak se koncerty v Ledárnách mohou konat dál. Poslední červnový je naplánovaný na 30. června, další proběhnou v srpnu a v září. V červenci si tak obyvatelé této části Prahy „odpočinout“, i když vlastně není důvod. Vystoupení striktně končí do 22 hodin a zvuk je nasměrovaný především na diváky koncertu.

Ještě jednu noc. Kapela Jelen ovládla O2 universum, večer otevřela Kateřina Marie Tichá s Bandjeez

I proto začala skupina Jelen načas, aby opravdu stihla do desáté hodiny večerní tzv. „vyklidit pole“, alespoň, co se koncertu týče. V čele se zpěvákem Jindrou Polákem dává formace ve své hudbě důraz na tradiční nástroje, hravé melodie a srozumitelné texty. Většina jejích skladeb má navíc taneční rytmus.

Během večera Jeleni představili písničky z poslední desky Věci & sny, mezi nimi například Jediný, co chci, V oblacích, Veronika nebo Nebreč Sáro, u které jim vypomohla zpěvačka Kateřina Marie Tichá, která skupinu doprovází pravidelně. A to i přesto, že sama nyní vystupuje s Bandjeez. Jelenům ale zůstala věrná a strávila s nimi skoro polovinu koncertu. Její vokál je opravdu jedinečný a s hlasem Jindry Poláka skvěle funguje. Tichá je milým zpestřením nejen koncertů samotné kapely, ale i celé české hudební scény. Na vystoupení zazněla i píseň z její desky Sami Zničená zem.

Jeleni ale nezapomněli i na starší věci z předchozích desek, jako třeba písně Jelen, Pohanská krev, Slunovrat, Klidná jako voda, která byla věnovaná všem přítomným ženám a dívkám, a samozřejmě na svůj největší hit - Magdalénu. Skupina zavzpomínala i na dva české hudební velikány. Z desky Půlnoční vlak Michala Tučného na koncertě zazněla píseň Spím v obilí, kterou kapela původně zpívá s dcerou zpěváka Míšou. Tady ji zastoupila právě Kateřina Marie Tichá. Skladba Rozlučková, poslední z desky Věci & sny, je zase věnovaná Davidu Stypkovi, který nečekaně zemřel v loňském roce. Jelen s ním absolvovali v minulosti turné. Moment, kdy návštěvníci rozsvítili své telefony, patřil k těm dojemným a slzy a dojetí se objevily u mnohých z nich.

Text: Barbora Turková, foto: Václav Ryba
Témata: Jelen, Jindra Polák, Kateřina Marie Tichá, Ledárny Braník, Praha

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít