LIVE: Twerk, vystrčený zadek a hutný zvuk: Die Antwoord potěšili Žluté lázně skvělou show!

Vydáno 23.08.2016 | autor: Hedvika Pajerová

Po šesti letech od koncertu v Lucerna Music Baru se do Prahy vrátili Die Antwoord. Tříčlenná jihoafrická kapela od té doby pořádně vyrostla. Místo nacpaného malého sálu v centru hlavního města na ni čekal vyprodaný areál pražských Žlutých lázní.

LIVE: Twerk, vystrčený zadek a hutný zvuk: Die Antwoord potěšili Žluté lázně skvělou show! Die Antwoord se do Prahy vrátili po šesti letech


DIE ANTWOORD

ŽLUTÉ LÁZNĚ, PRAHA
22. 8. 2016

I přesto, že byl všední den, začaly se k jižním břehům Vltavy blížit první skupiny fanoušků už v průběhu odpoledne. Role předskokana se ujal dobře známý český klubový DJ Roxtar, a i když jeho set některým posluchačům vyloženě nesedl, většinu rychle se zaplňujícího areálu bavil až do příchodu hlavní hvězdy.

FOTOREPORT: Jihoafričtí šílenci Die Antwoord rozbalili svou výstřední show ve Žlutých lázních

Ta se po krátkém intru objevila na scéně po osmé hodině, tedy téměř o půl hodiny dříve, než bylo ohlášeno. Do Žlutých lázní stále proudili lidé, kteří z brzkého začátku rozhodně nebyli nadšení. Další rozčarování přišlo s hledáním dobrého místa. Kvůli terénu a množství lidí natlačených před pódiem, nebylo lehké najít místo s dobrou viditelností. Bohužel vedle pódia nebyly umístěny žádné obrazovky, které by dění na stage zprostředkovaly méně šťastným nebo méně vzrostlým návštěvníkům akce.

TRENÝRKY DOLŮ

Od Die Antwoord se dá naživo očekávat hlavně vizuální podívaná. Jejich videoklipy a stejně tak promo fotky jsou propracované do detailů a neméně si dávají záležet i na kostýmech. V Praze tomu nebylo jinak. Zpěvačka Yolandi Visser i rapper Ninja se během koncertu převlékali snad na každou druhou písničku a pozadu nezůstávali ani tanečníci, u nichž nebylo snadné určit, zda se jedná o ženy nebo muže.

Jejich kreace často kopírovaly pohyby zpěvačky nebo tančili podle hlasu Ninjy. Sama Yolandi vystřihla na několik tisíc lidí pod pódiem twerkovací číslo, za které by se nemusely stydět ani profesionální tanečnice, Ninja si krátce nato stáhl trenýrky a ukázal holý zadek.Velkým bonusem byl výběh postavený ve výšce dvou metrů v zadní části pódia. Za ním rozjížděl svoje kouzla DJ Hi-Tek, občas na druhé pódium vyskočil a donutil dav k nadšenému křiku. Ten ještě zesílil, když na něm stála zpívající Yolandi s tanečníky, zatímco pod nimi rapoval Ninja. Díky tomu navíc mohla být projekce videí dvojitá.

vložte odkaz, text nemažte

OZVUČENÍ SE POVEDLO NA VÝBORNOU

Co ale doslova vyráželo dech, bylo nazvučení celé akce. Vyvážení mikrofonů a beatů se povedlo na jedničku, zpěv se neztrácel, a přesto byl zvuk hutný a zároveň netahal za uši. Yolandi se svým typicky pisklavým hlasem, který na nahrávkách zní až nepřirozeně nasamplovaně, si naživo bez playbacku poradila na výbornou. Pozadu nezůstal ani Ninja, ten si neváhal vystřihnout romantický zpěv pro fanynky podaný pořádně zef způsobem.

Třešničkou na dortu je samotná flow koncertu, Die Antwoord předvedli asi osmdesátiminutovou plynulou show, která šlapala od začátku až do konce bez přestávek nebo proslovů. Nevynechali největší hity Baby's On Fire, Fatty Boom Boom, Ugly Boy nebo Pitbull Terrier, nezapomněli ani na nové sklady z připravované desky Mount Ninji and da Nice Time Kid, jejíž vydání je ohlášeno na 16. září.Před přídavkem koncertně zpracované skladby Enter the Ninja po asi minutovém potlesku, který všichni členové přijali bez hnutí v pokleku, se Yolandi rozloučila slovy "Thank you Prague bye bye". Snad nebudeme muset na koncert čekat dalších šest let!

text: Hedvika Pajerová, foto: David Webr

Témata: Die Antwoord, DJ Roxtar, Žluté lázně, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít