VIDEO: Die Antwoord lákají novým klipem na pražský koncert

Vydáno 05.06.2018 | autor: redakce

Jihoafričtí provokatéři Die Antwoord, kteří vystoupí 20. srpna v Praze na Výstavišti, se připomínají novým videoklipem. Vznikl k písni Alien a podívat se na něj můžete v článku. 

VIDEO: Die Antwoord lákají novým klipem na pražský koncert VIDEO: Die Antwoord lákají novým klipem na pražský koncert

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle jihoafrická rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Dvojici Yolandi Visser (vlastním jménem Anri Du Toit) a Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyku jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.

Die Antwoord ještě nekončí! Do Česka se vrátí v srpnu

Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako "zef". V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury "zef" jde v zásadě o pravý opak. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord.

Jejich divoká a bláznivá show plná energie z nich dělá kultovní záležitost všech světových hudebních pódií. Jak říká samotná kapela: "Poslouchat nás jen z počítače, to je jako cákat se ve vaně a předstírat, že se koupete v oceánu. To prostě musíte zažít."V České republice Die Antwoord koncertovali celkem třikrát, naposledy loni na festivalu Rock For People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, a v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních.

Předskakoval jim 20. srpna na Výstavišti v pražských Holešovicích bude jedna z nejžhavějších mladých jihoafrických hvězd alternativní scény Moonchild Sanelly. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut - omezený počet vstupenek za 850 Kč, ostatní za 950,- Kč.

tz, jm

Témata: Die Antwoord, Alien, Výstaviště, Moonchild Sanelly

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít