Die Antwoord ještě nekončí! Do Česka se vrátí v srpnu

Vydáno 15.03.2018 | autor: redakce

Před loňským koncertem na Rock for People se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Nyní se ukazuje, že všechno je jinak. Jihoafričtí Die Antwoord na Česko nezanevřeli a vrací se zpět. Na pražské Výstaviště dojedou 20. srpna.

Die Antwoord ještě nekončí! Do Česka se vrátí v srpnu Die Antwoord ještě nekončí! Do Česka se vrátí v srpnu

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle jihoafrická rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Dvojici Yolandi Visser (vlastním jménem Anri Du Toit) a Ninja (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyku jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.

LIVE: První den Rock for People - Jihoafričtí provokatéři Die Antwoord se rozloučili pečlivě nacvičenou show

Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako "zef". V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury "zef" jde v zásadě o pravý opak. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord.

Jejich divoká a bláznivá show plná energie z nich dělá kultovní záležitost všech světových pódií. Jak říká samotná kapela: "Poslouchat nás jen z počítače, to je jako cákat se ve vaně a předstírat, že se koupete v oceánu. To prostě musíte zažít."

V České republice Die Antwoord koncertovali celkem třikrát, naposledy loni na festivalu Rock For People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních.

lš, tz

Témata: Die Antwoord, Rock For People

zavřít