Na co se těšit v srpnu: Die Antwoord míří do Prahy, Soundtrack Poděbrady propojí film a hudbu

Vydáno 01.08.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Léto nabité hudbou pokračuje! V srpnu se do Česka podívají Die Antwoord a Papa Roach, ani příznivci domácí scény však nebudou ochuzeni o své favority, vrcholí totiž festivalová sezóna. V Harrachově už zanedlouho odstartuje Keltská noc, blíží se také Brutal Assault nebo Mácháč. Film s hudbou propojí Soundtrack Poděbrady. 

Na co se těšit v srpnu: Die Antwoord míří do Prahy, Soundtrack Poděbrady propojí film a hudbu Na co se těšit v srpnu: Die Antwoord míří do Prahy, Soundtrack Poděbrady propojí film a hudbu


Keltská noc
Harrachov
2. – 4. 8.

Láká vás spojení dobré hudby a zároveň krásného výhledu? Přesně to nabízí festival Keltská noc, který se letos rozezní potřiadvacátá. A program je opět nadupaný. Mezi největší taháky patří především koncerty skupin Vypsaná Fixa, Wohnout, MIG 21 a Tři sestry, návštěvníci se však mohou těšit také na Th!s, Krucipüsk, Imodium nebo Vltavu.

 

Plaské kulturní léto
Arakain (4. 8.), Avidity For (18. 8.)

Knížecí Pivovar Plasy láká na srpnovou část svého hudebního festivalu, který svou tradici zahájil v minulém roce. V červnu se na pódiu malého městečka v západních Čechách představila stálice české scény Visací zámek, svůj koncert však v Plasech odehráli také Trautenberk, Lucie Revival a Míša Leicht a Cop. Srpnovým lákadlem je pak především koncert formace Arakain, z Plzně přijedou zahrát Avidity For.

Plaské kulturní léto ovládne metal. Zahrají Arakain, Krucipüsk i Desert Island

 

Chodrockfest
Domažlice
10. – 11. 8.

Domažlický Chodrockfest v letošním roce oslaví už své osmé narozeniny. Multižánrový festival se uskuteční v prostředí jezdeckého areálu TJ Start a vystoupí na něm řada českých a slovenských interpretů. Na pódiích rozjedou své show No Name, Sebastian, Harlej, Xindl X, Mirai, Alkehol nebo Mňága a Žďorp.

 

Brutal Assault
Jaroměř
8. - 11. 8.

Ve dnech 8. až 11. srpna se všichni čeští metalisté sjedou do bývalé vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři, aby si užili čtyři dny plné tvrdé muziky. Na Brutal Assaultu vystoupí například Azarath, Celeste nebo Unleashed. Celý program pak ukončí Wiegedood.

 

Buchlovské hudební léto
Chinaski (11. 8.), Tři sestry (31. 8.)

Buchlovské hudební léto se letos blíží ke svému konci. Na srpen si pořadatelé z agentury Vichr připravili vystoupení hned dvou českých věhlasných kapel. Ve Strážnici se v nové sestavě představí Chinaski, o tři týdny později pak program festivalu zakončí v zámeckém parku v Buchlovicích Tři sestry.

 

Die Antwoord
Výstaviště Praha
20. 8.

Jihoafrická rap-raveová skupina Die Antwoord se 20. srpna představí svým příznivcům na pražském Výstavišti. Hudební podivíni, kteří v České republice koncertovali už třikrát, míchají ve svých textech angličtinu, afrikánštinu a jazyky jihoafrického národa zulu a yhonštinu. Svůj styl nazývají zef. Předskokanem Die Antwoord bude jejich krajanka Moonchild Sanelly, která se prezentuje future ghetto funkem.

SOUTĚŽ: Die Antwoord v Praze

 

Papa Roach
Korunní pevnůstka, Olomouc
22. 8.

Američtí rockeři Papa Roach zavítají do České republiky po roce. Tentokrát se představí v olomoucké Korunní pevnůstce, která v červnu přivítala také Anastaciu. Na Moravě kapela zahraje jak novinky z aktuálního alba Crooked Teeth, tak starší hity. Fanoušci se mohou těšit například na písně Last Resort, She Loves Me Not nebo Getting Away with Murder.

 

Hip Hop Kemp
Hradec Králové
23. – 25. 8.

Obyvatelé Hradce Králové se v létě opravdu nenudí! Po Rock For People je v srpnu čeká další festival, a to Hip Hop Kemp. Během šestadevadesáti hodin se na celkem šesti pódiích představí více než 500 umělců z Česka i ze zahraničí, kteří v Hradci rozjedou největší hiphopový mejdan ve střední a východní Evropě. Diváci se mohou těšit například na Kontrafakt, Majka Spirita nebo GZA.

 

Finlandia Mácháč
Máchovo jezero
24. – 25. 8.

Největší beachový festival v České republice – Finlandia Mácháč – letos otevře návštěvníkům své brány v pátek 24. srpna. Na čtyřech pódiích se během dvou dnů vystřídá hned několik desítek účinkujících v čele s Michaelem Burianem, DJkou Luccou nebo Chrisem Sadlerem. Ze zahraničních kapel se pak na Mácháči představí například Nizozemec Mike Williams, Nor Orjan Nilsen nebo Angličan Ben Gold.

 

Soundtrack Poděbrady
Poděbrady
30. 8. – 2. 9.

Na přelomu srpna a září se uskuteční festival Soundtrack Poděbrady, který přináší spojení filmové hudby a multimédií. Za jeho vznikem stojí člen skupiny Lucie, Michal Dvořák, který má na svém kontě několik cen. Letos se uskuteční druhý řádný ročník. Program ve čtvrtek otevře Čechomor s audiovizuální show a písněmi z alba Rok ďábla, v pátek se pak návštěvníci mohou těšit na hudbu Ondřeje Soukupa.

SOUTĚŽ: Soundtrack Poděbrady

text: Andrea Štipčáková

Témata: Keltská noc, Plaské kulturní léto, Papa Roach, Die Antwoord, Chinaski, Tři sestry, Mácháč, Hip hop kemp, Chodrockfest, Brutal Assault, Soundtrack Poděbrady

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít