RECENZE: Rozvedená Gwen Stefani na afterparty pro ztracené existence

Vydáno 04.04.2016 | autor: Tomáš Navrátil

Gwen Stefani byla a pořád je jednou z nejvýraznějších osobností hudební scény, ať už jako sólistka nebo frontmanka ska punkové skupiny No Doubt. Vládla v 90. letech, zářila i dekádu následující a chtěla si kus slávy urvat i v té současné. Ale comebackový singl Baby Don't Lie nevyšel podle představ. Pak přišla další rána - rozvod s Gavinem Rossdalem. A jak se nejlépe dostaneme z porozvodových depresí? Vyzpíváme se z toho!

RECENZE: Rozvedená Gwen Stefani na afterparty pro ztracené existence RECENZE: Rozvedená Gwen Stefani na afterparty pro ztracené existence


Gwen Stefani

This Is What The Truth Feels Like

Skladby:
Misery, You're My Favorite, Where Would I Be?, Make Me Like You, Truth, Used to Love You, Send Me a Picture, Red Flag, Asking 4 It (feat. Fetty Wap), Naughty, Me Without You, Rare

12 trax / 42 min

Vydavatel: Universal Music

Gwen s Gavinem (frontman skupiny Bush) začala randit v roce 1995. O sedm let později byla velkolepá svatba v Londýně a L. A., na svět přišli tři synové a celá pohádka skončila rozvodem v loňském roce. Gwen v té době začínala chystat velkolepý návrat v podobě třetí sólové desky. Poslední počin The Sweet Escape přitom vznikl už před deseti lety a tehdy Gwen prohlásila, že další sólovku nechystá, neboť světu sdělila vše, co chtěla. Ale věděli to už Britney Spears, Pink nebo Coldplay - když jste ve srabu, začněte skládat hudbu. A tak Gwen veškerý nový materiál zmačkala, vyhodila do kouta a s uslzenými tvářemi popadla pero a začala psát, jak Gavina měla ráda a jak je to teď všechno v háji.

AUDIO: Nastal čas pro comeback Gwen Stefani. V březnu vydá po deseti letech novou desku, tady je singl

A o tom celá deska This Is What the Truth Feels Like je. O lásce, o zradě, o prosbách, o zášti i nenávisti a prostě o všech těch věcech, co se vztahy souvisí. Někdy je ráda, že již nejsou spolu, občas mu vyčítá, že ji nutil ho mít ráda, a jindy klekne na kolena a prosí, aby neodcházel. Za hlavního mluvčího alba se dá považovat pilotní singl Used To Love You. Srdceryvná balada o pláči, který stojí na tenké hranici mezi láskou a nenávistí. Stačí se podívat na doprovodný videoklip, kde Gwen skoro celé čtyři minuty pláče a vy jí to věříte a chápete její bolest, protože každý z nás někdy také měl svého Gavina.

Po stránce hudební pak nové CD zní jako mix rozvolněné taneční hudby s příměsí dráždivého urban popu. Je to jako byste byli čerstvě po těžkém rozchodu, šli na mejdan se z toho pořádně vypít a je kolem půl páté ráno, kde na tanečním parketu zbylo pár ztracených existencí pohupujících se do hutných rytmů a zbytek kolem v potemnělých koutech dávno spí. Ideálním soundtrackem k této situaci je například Send Me a Picture, Misery nebo už zmíněná Used To Love You. Pro ty, co ještě dokážou chytnout druhý dech, je tu rozjívená Make Me Like You nebo reggae song Where Would I Be? A těm, co už to balí a jdou domů, může zahrát skvělá závěrečná Rare

HITPARÁDY (39.): Adele, Rihanna, Gwen Stefani. Světovým žebříčkům vládnou ženy

Problémem dřívějších sólovek Gwen Stefani bylo to, že měla několik skvělých a originálních hitů a zbytek alba byla jen doprovodná vata. Gwen se nebála experimentovat, do rádiových singlů si dovolila vecpat "nananana" popěvek z muzikálu Šumař na střeše (píseň Rich Girl z alba Love.Angel.Music.Baby.), nebo začala po bavorsku jódlovat jako v Za zvuků hudby (Wind It Up na desce The Sweet Escape). Na This Is What The Truth Feels Like podobné šílenství nenajdeme, zato deska jako celek drží perfektně. Nic nevyčnívá, nic nejde do pozadí a i deluxe edice tu má smysl.

Pár pokusů o něco jiného se tu přeci najde, jen pocit originality se silně vytratil. Dobré jsou úvodní pazvuky v You're My Favorite, drsoňka Gwen se ukáže v Red Flag nebo Naughty, ale song Asking 4 It jako by vypadl stylem i hlasem z repertoáru Seleny Gomez a úvodní tóny Send Me a Picture dají vzpomenout na loňský hit Lean On od Major Lazer.

Gwen Stefani opět dokázala tu starou známou věc, že když vaše pocity byly rozemlety velkým vztahovým mlýnkem na kaši, nastává doba tvůrčích žní. A tak nachystala pravděpodobně zatím nejlepší ze svých sólových desek. Sice bez jasných rádiových hitů, zato pevně držící jako helvétská víra. A pokud se s náladami Gwen nijak neztotožňujete, pořád je to skvělý hudební doprovod na afterparty trvající do prvních ranních rozbřesků.

BEST TRAX: Misery, Make Me Like You, Truth, Used To Love You, Rare
ZKUS TAKY: Gwen Stefani - Love.Angel.Music.Baby., Pink - Funhouse

Tomáš Navrátil

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít