John Blackwell, další posila nebeské kapely v čele s Princem

Vydáno 15.07.2017 | autor: Roman Jireš

Obklopen péčí své manželky Yaritzy zemřel 4. července ve věku pouhých 43 let bubeník John Blackwell Jr., který spolupracoval s mnoha významnými umělci. Nejvíce je jeho jmého spojováno s fenomenálním Princem, v jehož kapele The New Power Generation působil od roku 2000. Blackwell tak následoval Prince, který loni nečekaně zkolaboval a zemřel v sedmapadesáti letech.

John Blackwell, další posila nebeské kapely v čele s Princem John Blackwell, další posila nebeské kapely v čele s Princem


Smrt si říká rock'n'roll (303.) - John Blackwell Jr.

"Můj manžel John Blackwell Jr. dokončil svou cestu pokojně dnes, v mé společnosti. Děkuji všem za jejich podporu," uvedla mimo jiné Yaritza na Instagramu.

Prince - fialový malý velký muž pop music

Blackwellovi byly diagnostikovány dva nádory na mozku během cesty do Japonska v roce 2016. Poslední měsíce svého života trávil v nemocnici. Bubeníkova choroba ovlivnila užívání jeho levé paže a nohy a vedla ho k tomu, aby vyhledal rehabilitační služby v nemocnici v Tampě, kde absolvoval fyzickou, profesní a řečovou terapii. Na stránce GoFundMe, zřízené za účelem pokrytí nákladů na zdravotní péči, se nasbíralo přes 78.000 dolarů."Jak všichni vědí, jsem líný. Nechtělo se mi jít na terapii, ale pak jsem si uvědomil, že jestli se chci vrátit zpátky k bubnům, musím to absolvovat," uvedl Blackwell v době svého léčení. Bohužel, k milovaným bubnům, kterým se věnoval už od svých tří let, se už na této zemi nedostal. Zato nebeská kapela získala vynikající posilu. "Prince má svého oblíbeného bubeníka zase u sebe," konstatovala basistka Nik West, s níž Blackwell také vystupoval.

Zemřel John Blackwell, bubeník Prince. Ve věku 43 let podlehl nádoru mozku

NEJEN RYTMUS PRO PRINCE

John Blackwell Jr. se narodil 9. září 1973 v Columbii v Jižní Karolíně. Hrát na bicí se naučil od svého otce Johna Blackwella, který hrál s Mary Wellsovou, Kingem Curtisem, Joem Simonem, JJ Jacksonem Drifters a mnoha dalšími hudebníky. Blackwell Jr. začal hrát ve třinácti letech v jazzových klubech a v sedmnácti absolvoval první profesionální vystoupení, když doprovázel jazzového zpěváka Billyho Eckstina.Po střední škole navštěvoval Berklee College of Music a hrál v místních jazzových klubech v Bostonu. V roce 1998 se přestěhoval do Los Angeles a začala jeho spolupráce se známou zpěvačkou Patti LaBelle. Mimo jiné hraje na jejím albu Live! One Night Only, které bylo oceněno Grammy.

vložte odkaz, text nemažte

Právě při vystupování s LaBelle v Minneapolisu se Blackwell setkal s Princem a poté, co odjel turné s japonskou zpěvačkou Utadou Hikaru, se v září 2000 připojil k Princově kapelě The New Power Generation. Blackwell hrál s hudební legendou 12 let a vedle mnoha koncertů se objevil na jeho DVD 2003 Aladdin Las Vegas a instrumentálním albu NEWS, který bylo nominováno na Grammy za nejlepší popové instrumentální album.Je jasné, že Blackwell bude vždy spojován především s extravagantním hudebním géniem Princem, ale je třeba také připomenout, že v roce 2009 vydal své sólové album s názvem The John Blackwell Project a natočil také dvě vzdělávací DVD o hře na bubny. Absolvoval turné s Justinem Timberlakem na podporu jeho nahrávky FutureSex/LoveSounds, byl členem skupiny The Vanguard nebo kapely čínského hudebníka Xuweie na turné s názvem At This Moment. "Jeho legenda bude žít navždy. Byl jedním z nejlepších, kdo někdy vyzvedli paličky," ocenil jeho hru Travis Barker z Blink-182.

text: Roman Jireš

Témata: John Blackwell, Prince, Justin Timberlake, bubny

zavřít