Rebel Juan Gabriel si podmanil celou Latinskou Ameriku. Život mu vzal infarkt

Vydáno 24.09.2016 | autor: redakce

Většině posluchačů ve střední Evropě jméno Juan Gabriel nic neříká, ale pro Latinskou Ameriku a zejména rodné Mexiko byl zpěvák Alberto Aguilera Valadez megahvězdou. Když 28. srpna interpret hitů jako Abrázame Muy Fuerte, Hasta Que Te Conoci nebo Querida v šestašedesáti letech nečekaně zemřel, pro miliony jeho příznivců to byla obrovská rána srovnatelná se skonem největších hvězd světové populární hudby.

Rebel Juan Gabriel si podmanil celou Latinskou Ameriku. Život mu vzal infarkt Rebel Juan Gabriel si podmanil celou Latinskou Ameriku. Život mu vzal infarkt


Smrt si říká rock'n'roll (263.) - Juan Gabriel

Juan Gabriel, který byl šestkrát nominován na cenu Grammy a spolupracoval s umělci jako Paul Anka, zemřel na infarkt ve svém domě v Santa Monice v americké Kalifornii. Stalo se tak den po koncertu v Las Vegas.

Pro rakovinu není nikdo moc mladý, Tom Searle z Architects jí podlehl v osmadvaceti

SMUTNIL I MEXICKÝ PREZIDENT

"Je mi velice líto, že zemřel Juan Gabriel, jenž byl jednou z největších hudebních ikon naší země. Upřímnou soustrast rodině a přátelům," reagoval na svém twitterovém účtu mimo jiných mexický prezident Enrique Pena Nieto.

Během koncertu v Las Vegas nic nenasvědčovalo, že by měl Juan Gabriel nějaké vážné potíže. Podle svědků za doprovodu hudební skupiny a orchestru spolu s dvaceti tanečníky předvedl dvouhodinovou energickou show plnou tradičního mexického folkloru."Předčasná smrt mého otce je tragickou ztrátou pro nás všechny, jeho rodinu, kolegy a fanoušky. Děkujeme za vyjádřené projevy lítosti, které jsme obdrželi z celého světa. Víme, že náš otec bude chybět velkému počtu jeho příznivců, kteří mu přinesli obrovskou radost ze života," uvedl v prohlášení jeho syn Ivan Aguilera.

vložte odkaz, text nemažte

ŽIVOT NA HRANĚ

Jeden z nejslavnějších hudebníků v Latinské Americe se narodil 7. ledna 1950 v městečku Parácuaro v jihomexickém státě Michoacán. Od pěti let byl ve výchovném ústavu, kde jako teenager napsal svou první píseň. Později utekl do metropole Mexika, kde zažil život na ulici. Nevyhnul se ani vězení, prý pro krádež. Jeho první hit se nemohl jmenovat výstižněji - No tengo dinero (Nemám peníze).Už jako slavný umělec pravidelně vystupoval na benefičních koncertech na podporu mexických sirotků. V polovině 80. let založil také v mexickém městě Ciudad Juárez dětský domov se školou. Jeho osobní život je obestřen tajemstvím. Některé zdroje tvrdily, že byl homosexuál, což nikdy nepotvrdil, ani nevyvrátil, každopádně se nikdy neoženil, na druhou stranu měl údajně čtyři děti.

V roce 1971 podepsal smlouvu s hudebním vydavatelstvím RCA Records a téhož roku vydal své první album nazvané El Alma Joven. Autor více než 1500 písní, které byly přeloženy do řady jazyků a interpretovány mnoha jinými zpěváky, prodal za svoji kariéru přes 40 milionů desek. Nejčastěji psal o lásce či zlomeném srdci. Často vystupoval v lesklých a barevných oblecích, proslul i jako oblíbený showman. Dokázal zaplnit velké koncertní haly, včetně newyorské Madison Square Garden.Juan Gabriel měl zdravotní problémy již před dvěma lety, když byl hospitalizován v Las Vegas na tři týdny kvůli zápalu plic. "Všechno je v pořádku," napsal tehdy na Twitter. "Není se čeho bát, jen je potřeba se o sebe lépe starat."

text: Roman Jireš

Témata: Juan Gabriel, latino pop, Smrt si říká rock'n'roll

zavřít