Tipy na podzimní open airy: David Koller vyrazí s přáteli, Ekompilace třídí a Hrady prvně na Slovensku

Vydáno 09.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

S koncem prázdnin rozhodně nekončí sezóna open airů, i v září je pro vás nachystáno hněd několik zajímavých akci. Bavte se pod širou oblohou, dokud ještě počasí přeje. Příležitosti skýtají třeba Slovenské hrady, Ekompilace nebo speciální projekt Davida Kollera.

Tipy na podzimní open airy: David Koller vyrazí s přáteli, Ekompilace třídí a Hrady prvně na Slovensku Atmosféra na festivalu Hrady CZ v Hradci nad Moravicí. Foto: Jiří Staněk


EKOMPILACE

co: spojení začínajích kapel s profíky a tříděním odpadu
kdy: 9. září - Frýdlant nad Ostravicí, 16. září - Prachatice, 17. září - Domažlice

Čtvrtý ročník projektu Ekompilace, který spojuje třídění odpadu, recyklaci a hudbu, letos odstartoval své turné 26. srpna v Mělníku. Kromě headlinerů Tata Bojs a Zrní se představí i méně známé nadějné kapely jako Y?, Emoce nebo Strong Cofee. Vstup i CD Ekompilace jsou pro návštěvníky zdarma. V každém městě bude připraven již od odpoledních hodin edukační doprovodný program. Zábavnou formou se vy a třeba i vaše děti, prostřednictvím lektorů samosebou.cz, leccos dozvíte o životním prostředí nebo se pobavíte u hudební recyklace ve formě Live jukebox stage, či bubenického workshopu.

SAMOSEBOU.CZ FESTIVALY 2016: VELKÝ PŘEHLED OPEN AIRŮ

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ

co: oslavy dobrého vína a hudby
kdy: 9. - 11. září  - Mikulov

Letošní novinkou Pálavského Vinobraní je soutěž "O NEJLEPŠÍ BURČÁK". Všichni, kteří se budou o víkendu účastnit letošního 69. ročníku, si tak budou moci zvolit svůj oblíbený burčák od oblíbeného stánkaře. Výherci získají hodnotné ceny a zkrátka nepřijdou ani samotní výherní stánkaři. Krom degustace uvidíte lidové tance a zpěv, tradiční historické průvody, cimbálovky. V rámci festivalu si přijdou na své i milovníci hudby. V pátek vystoupí Zrní, Jan Budař a Eliščin Band, Slza, Blue Effect, David Koller, v sobotu se představí Petr Bende, Pavel Šporcl, Tata Bojs, Chinaski, The Tap Tap.

SLOVENSKÉ HRADY

co: tradiční hudební festival po českých a moravských hradech se poprvé přesouvá na Slovensko
kdy: 10. září - Červený Kameň

Kultovní hudební festival se letos dočkal novinky, přesunuje se po zastávkách na českých a moravských hradech také na Slovensko. Od českého provedení se liší délkou festivalu, místo tradičních dvou dní se jedná o jednodenní festival, který rozhodně má co nabídnout - sází na slovenskou špičku - Desmod, Horkýže Slíže, Inekafe, Majk Spirit, Rytmus, Adam Ďurica, No Name, Tublatanka, Kristína. Na své si přijdou i milovníci české muziky, kterou zastupují David Koller, Divokej Bill, Chinaski, Smrtislav a Vladimír 518.

vložte odkaz, text nemažte

BABÍ LÉTO

co: oslavy dobrého vína
kdy: 10. září - Psychiatrická nemocnice Bohnice, Praha

Již 27. ročník festivalu se uskuteční druhou zářijovou sobotu. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice, podpora neziskových organizací a samozřejmě nabídka kvalitního kulturního programu (pohádky, hry, tance), na kterém se nemalou měrou podílejí také lidé s duševním onemocněním. Na akci vystoupí Poletíme? a kapely méněznámého formátu. 

DAVID KOLLER AND FRIENDS

co: spojení Davida Kollera s originálními umělci a místy
kdy: 16. září - nádvoří pivovar Staropramen, Praha, 7. října - Papírna, Papírna,  21. října - Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou , 26. října - Sono Centrum, Brno, 17. listopadu - Home Credit arena, Liberec, 30. listopadu - Gong, Ostrava

V rámci projektu David Koller & Friends vychází coververze skladeb, které si z Kollerovy sólové tvorby vybrali mnohdy nečekaní umělci. Figurují mezi nimi jména jako Vladimir 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Katarzia, Korben Dallas, Android Asteroid či Ben Cristovao. Nahrávkami, které se budou postupně objevovat na sociálních sítích či v rádiích a nakonec vyjdou na vinylu, přitom celý projekt nekončí. Už v září na ně naváže netradičně koncipovaná série koncertů. Koncerty i nahrávky s muzikanty současné generace každopádně představí sólového umělce, vyhledávaného bubeníka i producenta, člena legendární Lucie a Jasné páky Davida Kollera v jiném světle i fanouškům, kteří si mysleli, že o něm už všechno vědí.

VINOHRADSKÉ VINOBRANÍ

co: oslavy dobrého vína
kdy: 16. a 17. září - Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha

Tradiční akce městské části Praha 3 se koná ve dnech 16. a 17. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jedná se už o jubilejní dvacátý ročník. K ochutnání bude několik desítek vín od různých vinařů. V pátek se můžeme těšit na večerní vystoupení Mydy Rabycad a The Tap Tap. V sobotu zazpívají Všichni svatí a Anna K.

RADBUZA FEST

co: městská slavnost
kdy: 17. září - Náměstí T.G.M., Dobřany u Plzně

Na tradičních městských slavnostech v Dobřanech u Plzně letos zahrají pardubická parta Vypsaná fixa, Lucie revival, vítězka Superstar Sabina Křováková, Electric, Isua, V3SKA atd. Radbuza fest 2016 začíná v 15 hod., ale na náměstí to bude žít už od brzkého rána, kdy zde odstartuje Dobřanská padesátka a nedlouho poté kvalifikační závod Stihl Timbersports. Vstup je samozřejmě zdarma. 

Na Radbuza festu se předvedou Vypsaná fixa i zpěvačky ze Superstar a X-Factoru

KAMERA OPEN AIR

co: hudba a stand up komici v jednom
kdy: 17. září - Tilleho náměstí, Praha

První ročník hudebního festivalu Kamera Open Air přiveze na Barrandov přední jména české hudební scény, které doplní o svůj jedinečný humor stand up komici v čele s Ivou Pazderkovou. Na festivalu vystoupí Olga LounováDan Bárta & En.dru, Xindl X, Rybičky 48, UDG. Je zajištěný bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Afterparty bude v režii DJ ROXTARa.

text: Hana Bukáčková, foto: archiv

Témata: podzimní open airy, David Koller, Radbuza fest, Ekompilace, Vinobraní, Slovenské hrady, Babí léto

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít