TOP 6 koncertu Rolling Stones v Praze: Skvělá show, velkolepé LED obrazovky i stylově oblečená zvířata

Vydáno 05.07.2018 | autor: Nicola Bernard

Jen co se letňanské letiště vzpamatovalo z koncertů Ozzyho Osbournea s Hollywood Vampires a Iron Maiden, vidělo pořádný rock'n'roll znovu! Tentokrát se přivalily britské kameny - Rolling Stones v čele s Mickem Jaggerem. Jaké faktory byly pro zdařilý večer ty nejzásadnější? 

TOP 6 koncertu Rolling Stones v Praze: Skvělá show, velkolepé LED obrazovky i stylově oblečená zvířata TOP 6 koncertu Rolling Stones v Praze: Skvělá show, velkolepé LED obrazovky i stylově oblečená zvířata

 

Zvířata v tematickém hávu

Je všeobecně známo, že na Stouny chodí fanoušci všech generací. Na rozdíl od předchozích již zmíněných letňanských koncertů jsme ale tentokrát mohli vidět i stylově oděná zvířata, počínaje policejními koňmi s kapelními logy zdobenými ponožkami, konče psi v Rolling Stones křivácích nebo s "jazykovými" obojky.

FOTOREPORT: Rockový svátek v Letňanech: Rolling Stones hráli pro 50 tisíc lidí

Komunikace s fanoušky

Kdo už na nějakém koncertě Rolling Stones byl, ví, že lídr kapely nešetří slovní zásobou - ba naopak! Bohatý arzenál českých slovíček předvedl i v Letňanech. Koncert uvedl klasickou větou: "Ahoj Praho! Praha je krásný město", ale i nadále pak s fanoušky komunikoval česky. "Je tu skvělé zase být", tvrdil. "Taková krásná letní noc, có, i když odlétáme za moment,” zavtipkoval. Když už jsme u těch žertů, nechyběl ani krátký úryvek písničky Pec nám spadla.

Spousta cizinců

Co si budem povídat, žádný z koncertů uplynulých týdnů nepřilákal tolik návštěvníků z jiných zemí. Narazili jsme na fanoušky z Polska, Slovenska, Maďarska, Austrálie, Rakouska, Ameriky, Ruska, a dokonce i z Číny. Před vstupem navíc čekalo několik autobusů se zájezdy z dalších států. Právě na to konto Jagger vtipkoval, když se zeptal: "Je-tu-nekdo-z-Ostravy?" Po chvilce ticha se ozvalo jen: "Just kiddin’, I thought Austria, yea!"

LIVE: Rolling Stones v Praze sypali z rukávu hit za hitem. Strhli všechny generace

LED obrazovky a zvýšené pódium

Přestože areál přivítal něco přes 50 tisíc návštěvníků, nikdo z nich o zážitek ze show nepřišel. Stouni přijeli vybaveni obrovskými LED obrazovkami, díky kterým mohl každý vidět všechno i z toho nejvzdálenějšího zákoutí letňanského letiště. A když říkáme všechno, myslíme opravdu všechno.

Molo

Obrovské pódium navíc zdobilo i několikametrové molo. To vypadalo designově skvěle - a skvěle taky lídrovi posloužilo! Muzikanti měli prostor jít blíže ke svým fanouškům, kterým byli na dosah ruky. Ti nejšťastnější si ji mohli s Jaggerem podat. 

Cashless vs. hotovost

Koncert britských kamenů byl dalším, který zavedl cashless - tedy bezhotovostní placení. Tento systém často vyvolává negativní ohlasy kvůli jeho nespolehlivé funkčnosti. To si Stouni pojistili a na místě se nakonec dalo platit i hotovostí nejen v českých korunách. Ocenilo to několik tisícovek lidí.

A další přednosti? Žádné fronty, skvěle fungující systém turniketů, dvouhodinový set, který skončil krátce před úderem jedenácté hodiny, představení celé kapely včetně techniky a také honosný ohňostroj na závěr.

text: Nicola Bernard, foto: Radim Hromádko

Témata: Rolling Stones, Mick Jagger, Letňany

zavřít