TOP 8 - Kdo v Česku ještě nikdy nekoncertoval? Fanoušci stále čekají na Adele, Eminema nebo Davida Gilmoura

Vydáno 25.09.2018 | autor: redakce

Fanoušci po celém světě jim padají k nohám, ve svých žánrech patří k největším hvězdám, o některých z nich můžeme dokonce mluvit jako o legendách. Spojuje je však jeden rest vůči českému publiku - nikdy u nás nekoncertovali. Pořád ale věříme, že minimálně některá z těchto osmi jmen ještě v našich končinách uvidíme. Pokud by se tak stalo, o lístky se nepochybně strhne rvačka. 

TOP 8 - Kdo v Česku ještě nikdy nekoncertoval? Fanoušci stále čekají na Adele, Eminema nebo Davida Gilmoura TOP 8 - Kdo v Česku ještě nikdy nekoncertoval? Fanoušci stále čekají na Adele, Eminema nebo Davida Gilmoura


Take That

Britský boyband, který je na scéně už od roku 1990 a jehož členem kdysi býval i rebel Robbie Williams, naši malou zemi stále míjí. Zatímco Robbie v Česku vystupoval sólově už několikrát, trojice Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald úspěšně koncertuje jen u našich sousedů v Německu či Rakousku. Před pár dny sice oznámili vydání výběrovky největších hitů a světové turné, které proběhne v první polovině příštího roku, zatím to však vypadá, že se za nimi budeme muset vypravit do Vídně. (Markéta Koloničná)

RECENZE: V Říší divů Take That se posluchač neztratí

Eminem


Koncert Eminema je u nás velmi žádaný. Na sociálních sítích vznikají falešné události, ale existuje také například facebooková stránka Eminem v ČR, která si údajně klade za cíl koncert rappera uspořádat. Evropské turné Eminema trvalo letos od 30. června do 15. července, přičemž tuzemští fanoušci to měli nejblíže do německého města Hannover. Jestli s novou deskou Kamikaze, která je mimochodem stále velmi diskutovaná a ještě nějaký čas určitě bude, zavítá i do České republiky, je zatím ve hvězdách.  (Dominik Pavliš)

Kdo by mohl přijet koncertovat v roce 2019: Uvidíme v Česku Muse, Aerosmith, Pink nebo Eminema?

Adele


Jedna z nejžádanějších a nejuznávanějších popových zpěvaček současnosti se k nám také ještě nevypravila. Za deset let působení vydala tři velmi úspěšná alba a získala spoustu ocenění - mimo jiné 15 Grammy nebo Oscara za skladbu Skyfall. Není tedy divu, že o její koncerty je napříč celým světem obrovský zájem, za vše hovoří tři loňské vyprodané koncerty ve Wembley a další žádané show na stadionech v Austrálii, Americe i Evropě. Nové album ale zatím na obzoru není, a tak si nejspíš i na její vytoužený koncert budeme muset nějakou dobu počkat. (Tomáš Vrtek)

Sia

Dlouho se australská popová diva spíš schovávala za úspěchy kolegyň, kterým psala hity na míru. Rihanna, Kylie Minogue nebo Britney Spears by o jejích autorských schopnostech mohly vyprávět. Poté, se v roce 2011 stala hitem její spolupráce s Davidem Guettou Titanium, se ale Sia rychle zařadila k nejžhavějším popovým jménům současnosti. Žena skrývající tvář vystupuje schovaná pod svou parukou i na koncertech, což vzbuzuje značnou kontroverzi. Čeští fanoušci zatím neměli tu možnost otestovat, jak tento koncept vystoupení funguje. Zpěvačka obecně s koncerty šetří, a tak je otázkou, zda a případně kdy nás svou přítomností potěší. Vzhledem k množství hitů, které má na kontě, by byl přitom zájem jistě veliký. (Josef Martínek)

RECENZE: Sia se přestala bát. Na This Is Acting je dobrou herečkou


David Gilmour

Jeden z klíčových členů již neaktivních Pink Floyd, populární kytarista a skladatel nás také míjí. Vystoupil u nás sice v rámci posledního společného turné s "Floydy" v roce 1994 na pražském Strahově, jako umělec na sólové dráze se nám ale zatím bohužel vyhýbá. Koncertoval několikrát v Rakousku a nebo v Polsku, kde v roce 2008 vznikl výborný živák z gdaňských loděnic. (Tomáš Vrtek)

RECENZE: David Gilmour znovu vnesl život do Pompejí

Panic! At The Disco


Američtí rockeři Panic! at the Disco si za svou čtrnáctiletou kariéru cestu do České republiky ještě nenašli. Své debutové album s názvem A Fever Youn Can’t Sweat Out vydali v roce 2005 a rychle se jim dostalo popularity. Když jejich nahrávku slyšel Peter Wentz z Fall Out Boy, vydal se za nimi do Las Vegas osobně a podepsal s nimi smlouvu. Včetně aktuální desky Pray for the Wicked, která vyšla v tomto roce, má kapela na kontě celkem šest studiových alb. Ani v aktuálním turné se s Českem nepočítá. Fanoušci si tedy budou muset na tuzemskou premiéru ještě nějaký čas počkat. (Dominik Pavliš)

Florence And The Machine

Formace kolem uhrančivé Florence Welch patří k dalším dluhům českých promotérů. Přitom třeba v programu Colours Of Ostrava by se tato trochu éterická a trochu extatická hudba jistě zaskvěla. Britská formace letos vydala už svou čtvrtou řadovou desku High As Hope a ani v rámci turné k ní naši zemičku do svého koncertního kalendáře nezařadila. V březnu příštího roku bude ale relativně blízko, fanoušci si za Flo a její partou mohou dojet do Německa nebo Polska. (Josef Martínek

Billy Joel

Dnes už koncertuje velmi zřídka, a to hlavně při významných událostech v USA, kde se stále těší velké popularitě - i přesto, že poslední studiové album River of Dreams nahrál před pětadvaceti lety a nejlepší hudební léta má za sebou ještě déle. Je s podivem, že v okolních evropských státech je Billy Joel pojem, ale u nás je prakticky neznámý, přitom je to vrstevník například Eltona Johna, dokonce můžeme určité společné rysy najít v jejich tvorbě. Sice by k nám ještě teoreticky mohl zavítat, není to ale vzhledem k jeho věku a koncertní (ne)aktivitě příliš pravděpodobné. (Tomáš Vrtek)

Témata: koncerty, Take That, Eminem, Adele, Sia, David Gilmour, Panic! At The Disco, Billy Joel, Florence And The Machine

zavřít