Fritz Kalkbrenner v pražské Roxy předvede album Drown, které pro něj znamená nový start

Vydáno 22.05.2018 | autor: redakce

Berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner vydal v únoru již páté studiové album Drown a v rámci tour nemůže minout pražskou Roxy, kterou zatím pokaždé beznadějně vyprodal. Album Drown je pro Fritze novým hudebním startem, kdy se vrátil k původnímu instrumentálnímu berlínskému soundu bez použití pro něj tak typických vlastních vokálů. V Praze ho představí 15. září.

Fritz Kalkbrenner v pražské Roxy předvede album Drown, které pro něj znamená nový start Fritz Kalkbrenner v pražské Roxy předvede album Drown, které pro něj znamená nový start

Fritz Kalkbrenner se proslavil svým typickým stylem pracujícím s analogovým houseovým zvukem, soulovými prvky okořeněnými o propracované vokální aranže. Na novém album se ovšem rozhodl udělat radikální změnu a od tohoto stylu se osvobodit.

Matador elektroniky Dubfire vystoupí v září v Roxy

Album Drown je protkáno tanečními, ale i hloubavými instrumentálními tracky, které evokují berlínskou undergroundovou scénu pozdních devadesátých let a přelomu tisíciletí, což je období, kdy mladý Fritz pravidelně obrážel kluby a nabíral inspiraci pro vlastní tvorbu. Vzhledem k tomu, že je vnukem známého východoněmeckého malíře Fritze Eisella, obálka nového alba nevykazuje klasický autoportrét, ale obraz jeho dědečka.

Mladší z bratrů Kalkbrennerových a spoluautor eklektické Sky And Sand má svůj nenapodobitelný sound, ve kterém je lehké se při poslechu ztratit, ale zároveň obsahuje deepový taneční groove schopný odpálit střechu klubu, jakým je Roxy. To vše je možné a očekávané v sobotu 15. září v pražské Dlouhé ulici.

tz, jm

TémataFritz Kalkbrenner, Roxy, Drown

zavřít