Ider budou v Chapeau Rouge zpívat o úzkostech mileniálů, hledání vlastní identity i psychickém zdraví

Vydáno 24.05.2019 | autor: redakce

Dívčí duo Ider se dostalo do povědomí hudebních médií v roce 2016 svým podivným popem a dojemnou skladbou Sorry. Na úspěch navazuje dlouho očekávanou debutovou deskou Emotional Education, s níž vystoupí 6. listopadu v pražském Chapeau Rouge.

Ider budou v Chapeau Rouge zpívat o úzkostech mileniálů, hledání vlastní identity i psychickém zdraví Ider budou v Chapeau Rouge zpívat o úzkostech mileniálů, hledání vlastní identity i psychickém zdraví

"Emoční vzdělávání je to, co si navzájem dáváme," shodují se obě autorky. Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce o úzkostech mileniálů, hledání vlastní identity i důležitosti psychického zdraví.

Klub Chapeau Rouge slavil 99. narozeniny v punkovém stylu, koncertu Visacího zámku předcházel průvod

Na tvůrčím procesu se podílejí výhradně samy - debutová nahrávka vznikla bez dalších spoluautorů: "Nikdo nevystihne naše pocity tak dobře jako my samy. Deska je o našich životech a my doufáme, že se s námi posluchači ztotožní," nechala se slyšet Lily. Emotional Education vychází 19. července na značce Glassnote, na které svou hudbu vydávají také Phoenix, AuroraChvrches a další.

Lily a Megan se potkaly na univerzitě na hudebním kurzu a hned během první hodiny zjistily, že se jejich hlasy k sobě perfektně hodí: "Když jsme spolu začaly zpívat, spojení našich hlasů vytvořilo úplně nový zvuk," vzpomíná Megan. Vedle chystaných vlastních koncertů Ider doprovodí Sigrid na jejím turné po Spojeném království a Irsku.

tz, jm

Témata: Ider, Chapeau Rouge

zavřít