LIVE: David Stypka a Bandjeez ve Frýdku-Místku překonali sami sebe

Vydáno 23.12.2019 | autor: Andrea Černá

David Stypka koncertuje v předvánočním čase ve svém domácím klubu Stoun pravidelně. Před dvěma lety se stal se svou kapelou Bandjeez prvním frýdecko-místeckým interpretem, který Stoun vyprodal. Letos pokořil sám sebe, když poprvé v historii vyprodal klub dva večery po sobě.

LIVE: David Stypka a Bandjeez ve Frýdku-Místku překonali sami sebe LIVE: David Stypka a Bandjeez ve Frýdku-Místku překonali sami sebe


DAVID STYPKA
& BANDJEEZ
STOUN, FRÝDEK-MÍSTEK
22. 12. 2019

Na sobotní koncert rozebrali diváci všechny vstupenky už v listopadu, proto na následující večer přidali organizátoři ještě jedno vystoupení. Protože se ale nepodařilo včas zastavit prodej lístků, bylo na nedělním vyprodaném koncertu ještě o pár desítek lidí více než na tom sobotním. Na pódiu se Stypkou kromě kapely Bandjeez vystoupila pravidelně hostující Terezie Vodička Kovalová, jejíž hra na violoncello dodávala skladbám zajímavá aranžmá a skvěle vynikla i v nové nestandardní písni Tvoje oči.

David Stypka s Bandjeez vyprodali frýdeckomístecký klub Stoun i podruhé


TEXTY UPRAVENÉ S POKOROU

Ve Stounu zaznělo ten večer šestnáct skladeb a Stypka hned zkraje upozorňoval, že nepůjde o tak emotivní vystoupení jako předchozí večer. A ačkoli koncert opravdu nebyl patetický, energie nechyběla jak na straně kapely, tak publika. Barvitý výběr ze dvou dosavadních alb a novinky Domů a Tvoje oči byly doplněny o přídavek v podobě poupravené Černobílé. "…buď rád, že ještě žijem, a mi to přijde jako tak dobrá zpráva," překopal Stypka refrén, aby pozměnil význam textu a mohl se s písní nadále ztotožňovat i po letošním boji s těžkou nemocí.

BLOG: David Stypka o hudebním pragocentrismu - Důležitá je pořád hlavně muzika

Ve Frýdku-Místku je Stypka s Bandjeez doma a sborový zpěv publika tomu nasvědčoval v průběhu celého večera. Při Dobré ráno, milá si ani nemusel stoupnout za mikrofon a publikum už stihlo odzpívat první sloky skladby. "Za 25 let, co navštěvuju Stoun, jsem tohle ještě neviděl," složil Stypka poklonu divákům, kteří zaplnili podzemí až do nejzazšího koutu. Díky skvělému nazvučení byl hudební zážitek výtečný pro diváky ve všech částech klubu. Kdo ale chtěl zároveň i dobře vidět na pódium z prvních řad, musel dorazit hodinu před začátkem.

V ideálním případě by setlist koncertu kombinoval smutné písně následované těmi veselými, to ale v případě Stypkovy diskografie není tak úplně možné. Písničky o nešťastné lásce byly doprovázeny písničkami o nešťastném životě, proto zpěvák alespoň skladby uváděl veselými průpovídkami.

Došlo na vánoční přání i ujištění, že na další den se už třetí koncert v řadě přidávat nebude, protože všichni musíme ještě narychlo sehnat poslední dárky. Ačkoli Frýdek-Místek zažil Stypkových koncertů už několik, ty letošní adventní patřily k těm nejvíce autentickým.

Setlist: Lovec, Neboj, Domů, Lodivod, Helium, Pohádka, Čaruj, Dělám, Tvoje oči, Nebolelo, Kříž, Vrány taky, Láska není, přídavek: Dobré ráno, milá, Jericho, Černobílá.

text: Andrea Černá, foto: Lucie Nohlová

Témata: David Stypka, Bandjeez, Stoun, Frýdek-Místek, Terezie Kovalová

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít