LIVE: Florence And The Machine ve Vídni: Vášnivá show, na kterou se nezapomíná

Vydáno 15.04.2016 | autor: redakce

Britská senzace Florence And The Machine, v čele s uhrančivou frontmankou Florence Welch, přijela do Vídně představit své poslední album How Big, How Blue, How Beautiful. V beznadějně vyprodané Wiener Stadthalle ohromili své fanoušky neskutečnou energii. Kromě písniček z nového alba zazněly i ty z Ceremonials a Lungs. 

LIVE: Florence And The Machine ve Vídni: Vášnivá show, na kterou se nezapomíná Florence And The Machine ve Vídni naplnili halu

FLORENCE AND THE MACHINE
STADTHALLE, VÍDEŇ
12. 4. 2016
(fotografie jsou ilustrační)

Jako předskokana si Florence And The Machine vybrali Gabriela Bruce, méně známého alternativního hudebníka z Británie, který se letos v květnu chystá vydat svoji druhou desku. Poté, co rozehřál početný dav fanoušků, vtrhla na pódium netrpělivě očekávaná pětičlenná parta. Sama frontmanka Florence Welch se přišla přivítat s fanoušky pod pódiem a následně odstartovali koncert písní What The Water Gave Me.

RECENZE: Živá voda Florence and the Machine v jedenácti podobách

"Do you wanna get high with us?" přehlušila publikum devětadvacetiletá zpěvačka a začala na své fanoušky valit neskutečnou porci energie a pozitivity, a to i svými proslovy v pauzách mezi jednotlivými skladbami. Celý setlist obsahoval 18 skladeb ze všech tří alb, přičemž ty z aktuální desky How Big, How Blue, How Beautiful převládaly. Vídeňskou halou tak znělo například Ship To Wreck, Queen Of Peace, Third Eye při níž Florence vyzvala publikum, aby odložilo mobilní telefony, a ze starších kousků jmenovitě Dog Days Are Over, Rabbit Heart (Raise It Up) nebo Shake It Out.

vložte odkaz, text nemažteSama britská zpěvačka na pódiu překypovala energií a charismatem, kapela měla každý aspekt koncertu pod kontrolou, a proto zanedlouho ovládla celou halu. Florence se do svého vystoupení položila celým tělem; znovu předvedla svůj bezkonkurenčně skvělý hlas, "hippies" image, a všechno doplnila rozvášněným tanečním výstupem na pódiu. Fanoušci, znalí textů jednotlivých skladeb, se k ní připojili, a tak hala rezonovala ozvěnou tisíců hlasů.Florence předvedla ve Vídni neuvěřitelný výkon a za pomoci pěti doprovodných vokalistek opět dokázala svoji dominanci. Celý koncert bezpochyby naplnil očekávání fanoušků (mezi nimiž byla i řada těch českých), která byla opravdu vysoká. Vždyť přišlo bezmála šestnáct tisíc lidí, kteří si domů odnesli nezapomenutelný zážitek.

text: Dominik Nikola (dominikwelch.cz), foto: rollingstone.com

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít