LIVE: Imodium za sebou mají desátý ročník bytového turné. Možná byl poslední

Vydáno 10.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Broumovská kapela Imodium završila desátý ročník svého pověstného bytového turné zastávkou v Praze. Možná se jednalo o poslední ročník. Další šňůru po domácnostech skupina momentálně neplánuje.

LIVE: Imodium za sebou mají desátý ročník bytového turné. Možná byl poslední Imodium na bytovém turné

Po tříleté pauze vyrazili Imodium na svoje atypické bytové turné. Oproti předešlým ročníkům ho protáhli o den, začali už ve čtvrtek. Bylo to kvůli zvýšenému zájmu, celkově se přihlásilo osmačtyřicet fanoušků. Celkem třináct zastávek zvolili tak, aby se jednotlivá místa neopakovala vzhledem k předešlým ročníkům a aby byla i z hlediska přejezdů příznivá. 

Imodium a ukradenýOVOCE vyráží na HVNS tour

Klasická čtyřka Thoma, Dana, Ronnona a Kárla byla rozšířená o Pavla - tátu Thoma - a Arnolda Vodochodského. Doprovázel je zvukař, kameraman a řidič v jedné osobě Michal a v neposlední řadě i otec myšlenky tohoto turné - publicista a manažer šňůry Jaroslav Špulák.

Kluci přijeli v dobrém rozpoložení, s vidinou pohodové atmosféry a také poslední štace. Čekalo je vřelé přivítání majitele domu Honzy. Bylo nachystáno vydatné občerstvení v podobě ugrilovaných steaků a zásoby alkoholu.

vložte odkaz, text nemažte

AKUSTICKÝ SET A PAK HOSTINA

Koncert začal předkapelou "Wabi Daněk revival 111" ve složení Dan a Jarda Špulák. Zapěli notoricky známou Rosu na kolejích, která z jejich úst zazněla přirozeně bez patosu. Poté přišli na řadu už "celí" Imodium a vybalili v akustické podobě hned zkraje Valerii. Než se kapela mohla vrhnout na vydatné flákoty masanavázalo na ni dalších pět písniček: Mezi náma, Jsou první, jsou silný, Břehy, Nad Berlínem a Deset životů.

Během koncertu zvedli ze sedačky především majitele Honzu s kamarádem, který se sborově přidal ke klukům. I přes to, že šlo o akustický set, Dan hrál tak rázně, že během šesti písní zničil dvě struny. Po odehraném unplugged koncertu začala "žranice", proběhla diskuze s fanoušky, pořídili jsme rozhovor, který si brzy na našich stránkách přečtete. Dokonce došlo i na koupačku v bazéně a málem i na slzy. Opravdu znamenitá párty na konci vydařené tour. Lepší tečka snad nemohla následovat.

Na tento ročník bude kapela určitě dlouho vzpomínat, třeba i proto, že byl dost možná poslední. Nezbývá než doufat, že Imodium svůj názor na pokračování dlouholeté tradice ještě přehodnotí.

text, foto a video: Hana Bukáčková

Témata: Imodium, bytové turné, koncerty

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít