LIVE: Křest Vložte Kočku v Brně - unikátní show v úzkém kruhu fanoušků

Vydáno 29.10.2015 | autor: redakce

Vložte Kočku. Prapodivný název pro neméně prapodivnou hudbu kapely, která dělá na české alternativní scéně čím dál tím větší vlny. Nejenže jim letos vyšel dvojvinyl a během prázdnin na pódiu přibyl cimbál, o Velikonocích také v pražském Podniku natočili živou kazetu a právě ta se ke dni vzniku samostatného československého státu křtila na brněnské Flédě.

LIVE: Křest Vložte Kočku v Brně - unikátní show v úzkém kruhu fanoušků Křest Vložte Kočku v Brně - unikátní show v úzkém kruhu fanoušků

Kdo měl možnost v létě vidět Vložte Kočku, například na mikulovském festivalu Eurotrialog, již sestavu s cimbálem zažil a může potvrdit, že se jedná o silný zážitek. Vzato kolem a kolem – minimálně v našich končinách není kapely, která by dělala byť jen podobnou hudbu. Výbušná kombinace rapu, elektrifikovaných houslí, tvrdé elektroniky, uhánějících bicích a jiskřivého cimbálu je naprosto ojedinělá a dává kvartetu unikátní tvář.

TOP 13 domácích objevů roku 2014

Volba jednoho z předních brněnských klubů byla mírně dvojsečná. Fléda na jednu stranu nabízí kvalitní zvuk, spoustu místa na pódiu a perfektní možnosti světelných projekcí, bez dostatečného publika může ale působit nebezpečně naddimenzovaně. Toto negativum bohužel nešlo přehlédnout, lidí bylo ve velkém prostoru bohužel opravdu pomálu. Srdečné reakce fanoušků jej ovšem, spolu s naplno využitými pozitivy, poměrně rychle vyrovnaly. Světla reflektorů a laserů, zdůrazněná zavěšenými zrcadly a malým lustrem, totiž pozdvihla spolu s kvalitním zvukem koncert na další level. Ačkoliv díky vysokému pódiu koncertu trochu chyběla bezprostřední klubová atmosféra, podobné technické zázemí by se v Brně v menším klubu hledalo jen těžko, jednalo se tedy o chytrou a účelnou volbu.I samotný křest probíhal účelně - bez proslovů, bez hostů, bez divadla. Kazeta politá pivem po pár rozpačitých slovech letěla do davu a hrálo se dál. Koncert byl především o naprosto suverénním hudebním výkonu, jen škoda, že se na Flédě neukázalo více lidí - kdo nepřišel, ten prohloupil.

text: Jan Čapek, foto: archiv, Jan Čapek 

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít