LIVE: Mighty Sounds 2016: Ani bahenní lázeň nezhatila nášup skvělé muziky v Táboře

Vydáno 25.07.2016 | autor: Dominik Pavliš

Již tradičně patří jeden červencový víkend festivalu Mighty Sounds, konanému na táborském letišti Čápův dvůr.Ani letos nemohla pro vyznavače ska, punk rocku, reggae a mnoha příbuzných žánrů jedna z nejzásadnějších akcí roku chybět. 

LIVE: Mighty Sounds 2016: Ani bahenní lázeň nezhatila nášup skvělé muziky v Táboře Fanoušci viděli špičky tvrdších žánrů. Foto: Jitka Janů


MIGHTY SOUNDS
ČÁPŮV DVŮR, TÁBOR
21. - 23. 7. 2016

První festivalový den se počasí vyšplhalo k tropickým hodnotám. Akci zahájila skupina Volant na Monster stage a festivalový lid se pomalu začal aklimatizovat. Na Vans Off The Wall stage zahráli např. Pilot Season, skvělí Just For Being či v pozdějších hodinách Lionheart, při jejichž setu zaplesalo nejedno srdce fanouška kvalitního metal coru. U této výše zmíněné scény s přistavěnou U-rampou nutno poznamenat, že i když patřila k těm nejmenším, představily se zde jedny z nejlepších kapel, kterým navíc nahrávala i skromnější, až "rodinná" atmosféra.

První den Mighty Sounds: V Táboře udeřili The Bones i Julian Marley, syn Boba Marleyho

Na hlavním pódiu zahráli dnes již legendární punkrockeři The Fialky, headlineři The Bones a fanoušky reggae jistě potěšil i syn Boba Marleyho Julian se svou kapelou The Uprising Band. Ten uctil památku otce i několika jeho covery. V ten samý den vystoupila pro mnohé zúčastněné hlavní hvězda festivalu, Frank Carter & The Rattlesnakes - někdejší frontman Gallows, který ve svém bílém obleku předvedl skvělou show. Opomenout nesmíme ani nejstylovější Lucky Hazzard stage, kde vystoupili výborní indie popaři Nano se svou poslední deskou Is This Art?.

Kdo byl již znaven koncerty, mohl využít novou chill-out zónu, nebo zajít na nějaký bod doprovodného programu. Pochválit lze také stánky s jídlem, na jejichž výběru si dal festival letos opravdu záležet. K dostání bylo vše od klasického festivalového občerstvení až po veganská jídla. Na své si přišel opravdu každý.

vložte odkaz, text nemažte

VYTÁHLI SE I HIPHOPEŘI

Že si festival nedělá hlavu s nějakými škatulkami a nedělá ze sebe striktně punkrockovou akci, potvrzuje například koncert skupiny Moja Reč či Vladimira 518, který odehrál půlku koncertu s The Rocket Dogz, což je velice sympatický projekt dokazující, že i zdánlivě neslučitelné míšení stylů může fungovat. V tomto případě to funguje dokonce na výbornou. Pochvalu si zaslouží i koncert Smacka.

Z druhého dne je třeba vypíchnout vystoupení kapel Polar, která se na Mighty Sounds objevila znovu po dvou letech, Being As An Ocean, First Blood a Silverstein. Jmenované formace udělaly radost především vyznavačům tvrdších stylů, všechny v Monster stage sklízely velký úspěch. Na hlavním podiu se předvedli zejména legendární The Casulties, miláčci českého publika Irie Révoltés či švédské trio Perkele. Nejsilnějším momentem byl pro mnohé nejspíše koncert Kovadliny - projekt kolem frontmana Banána (ex Hanba), který naservíroval asi dvacetiminutový koncert přímo uprostřed areálu obklopen fanoušky kolem dokola. Set byl zakončen devastací bicí soupravy.

Mighty Sounds, den druhý: Táborem hřměli Perkele a Irie Révoltés

POSLEDNÍ DEN VE ZNAMENÍ BAHNA

Počasí přálo po celou dobu festivalu, až na sobotní noční déšť, který areál proměnil v jednu velkou bahenní lázeň, nicméně na náladu návštěvníků to vliv nemělo. Třetí festivalový den začal na Vans Off The Wall stage výbornou sérií koncertů City Lights, From Our Hands, Negative Approach a favoritem John Coffey, při jejichž setu se rozjel největší circle pit festivalu kolem zvukařského stanu a koncert neuvěřitelně šlapal. O nejšílenější zážitek se postarali v Lucky Hazzard stanu trashmetaloví Insanity Alert, kteří překvapili nejednoho návštěvníka a imaginární titul nejvtipnější kapely letošního ročníku jednoznačně získali. Za zmínku jistě stojí též koncerty Wisdom In Chains, Useless ID, Chasing Christy nebo The Smith Street Band. Velká jména nakonec - The Peacocks, Bloodsucking Zombies From Outer Space, Lagwagon, Skindred a Total Chaos.

Neděle vyždímala z přeživších poslední zbytky energie a nyní nastává čas vrátit se zpět do reality. O tom, že po celou dobu festivalu panovala výborná a přátelská atmosféra netřeba mluvit. Mighty Sounds opět utvrdil v tom, že se jedná o jeden z nejzajímavějších festivalů v České republice a každý hudební nadšenec by ho měl, alespoň jednou, zažít na vlastní kůži. Mimochodem, kdo by ještě neměl dost, může zavítat na třídenní afterparty do pražského klubu Cross, kde vystoupí např. The JB Conspiracy, Ghouls nebo The Movement. Nám nezbývá již nic jiného než nostalgicky vzpomínat a už nyní odpočítávat dny do dalšího ročníku. Čau!

text: Dominik Pavliš, foto: Jitka Janů

Témata: Mighty Sounds, Tábor, The Fialky, Gallows, Moja Reč, Smack, From Our Hands

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít