LIVE: Sázavafest přivítal i zahraniční hvězdy, po Mig 21 házely dámy kalhotky

Vydáno 07.08.2016 | autor: redakce

Jako každý rok, i letos na SázavaFest dorazila velká jména nejen z Česka a Slovenska, ale i ze zahraničí. Proto si na své přišli také návštěvníci, kteří si rádi rozšíří obzory, a ne jen opráší zajeté standardy všech našich festivalů.

LIVE: Sázavafest přivítal i zahraniční hvězdy, po Mig 21 házely dámy kalhotky Koncert Mig 21 měl velký úspěch u žen. Foto: Radim Hromádko


SÁZAVAFEST
SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU
5. + 6. 8. 2016

Páteční program zahájilo seskupení z Hudebního divadla Karlín. Na pódiu se blýskli mimo jiné Václav Noid Bárta, Kamila Nývltová, Kamil Střihavka a Eva Burešová. Předvedli ukázky z muzikálů Jesus Christ Superstar, The Addams Family nebo Aida. Václav Noid Bárta všechny přítomné přesvědčil, že jeho charisma a hlas uhrane všechny ženy a ty z něj potom neodtrhnou oči po zbytek vystoupení. Podle původních plánů měl hned nato navázat Voxel, ten si ale vyměnil místo s Vladimirem 518 a Mikem T. Tato dvojice nenechala nic náhodě a svým nasazením všechny strhla. Proto diváci změnu přijali velmi dobře, mávali rukama do rytmu a užívali si melodický beat.

FOTOREPORT: Na Sázavafest přijeli Sky & Ross z Morcheeby, Jirka Macháček prosil, ať nezavírají bary

Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina Mig 21 dokázala z momentálně deštěm svlaženého lesoparku vykouzlit tropickou zahradu. Během této proměny si dámy zvolna sundaly kalhotky a následně je házely na pódium. Od tohoto dne se nikdo z Mig 21 nemusí bát o svou budoucnost. Kdyby se náhodou rozpadli, každý člen by si mohl otevřít svůj vlastní butik se spodním prádlem. Zásobu zboží by všichni měli do konce života.

MAJK SPIRIT PROSIL O SVĚTLO, KRISTÍNA VÁBILA MUŽE

Následující Graham Candy, původem z Nového Zélandu, nezaujal diváky jen známým hitem She Moves (Far Away), ale především svým hlasovým rozsahem. Lidé, kteří ještě neměli čest se s ním setkat, museli být překvapeni, že ho nedoprovází žádná žena. Po něm nadešel čas na Majka Spirita. Ten završil páteční program, jehož hvězdou byli i Skye & Ross z Morcheeby, tím, že vyzval fanoušky, aby rozsvítili jakékoli světlo. Dav se proto brzy změnil v pomyslné nebe plné malých hvězdiček.

LIVE: Leoš Mareš se na Sázavafestu vrátil k mikrofonu, zazářili Miro Šmajda i Blue Effect

Celou sobotu se mladí muži třásli na chvíli, kdy Kristína vystoupí na pódium. V okamžiku, kdy se tak stalo, se jim takřka synchronizovaně podlomila kolena a vykouzlily úsměvy na tvářích. Kristína si toho byla vědoma, proto je s chutí zapojovala do svého vystoupení. Poté od ní žezlo převzala Ewa Farna. Její výborný zpěv přilákal tolik lidí, že zaplnili veškerý prostor, odkud bylo alespoň trochu vidět na pódium. Nikdo z nich se neubránil pohupování a nebo alespoň poklepávání nohou do rytmu.

vložte odkaz, text nemažte

No Name oživili slovenštinu, kterou je o několik hodin dřív naučila naučila Kristína. Bylo vidět, že paměť mají návštěvníci dobrou, protože s nimi odzpívali všechny písničky. Za odměnu si pro ně frontman Igor Timko s klávesistou připravili zábavné synchronizované taneční kreace. Nadcházející kapela Wohnout s sebou taneční duo sice neměla, zato se ale na pódiu objevil velmi originální a talentovaný tanečník, zároveň otec kytaristů, Oleg Homola. Festival uzavřeli Kitty In A Casket, díky jejichž hororovému tématu písní se stala cesta ke stanům téměř nekonečnou.

text: Anna Hejkalová, foto: Radim Hromádko

Témata: Sázavafest, Graham Candy, Skye Ross from Morcheeba, Mig 21, Kristína, Ewa Farna, No Name, Wohnout, Majk Spirit

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít